XXII „złoto” dla Tarnobrzega!

0

W drugim finałowym meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet, obrończynie tytułu, zawodniczki KTS Zamek Tarnobrzeg pokonały po raz drugi ekipę z Nadarzyna i po raz dwudziesty drugi (!) zdobyły mistrzostwo Polski!!!

 KTS ZAMEK Tarnobrzeg – GLKS WANZL SCANIA Nadarzyn 3:0

Wyniki gier: Jia Jun – Antonina Szymańska 3:1 (1:11, 11:7, 11:5, 11:6); Han Yin – Shen Yi Nin 3:2 (11:8, 5:11, 11:5, 5:11, 12:10); Li Qian (na zdjęciu) – Klaudia Kusińska 3:0 (11:7, 11:3, 11:6).

 W piątkowy wieczór, 31 czerwca 2013 roku, tuż po dekoracji złotymi medalami zawodniczek KTS Zamek, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu Karolina Pawul wraz z zespołem „White” z Brzózy Królewskiej, na cześć tarnobrzeskich tenisistek zaśpiewała wielki przebój grupy Queen – „We are the champions”.

Wcześniej, po ostatniej zwycięskiej akcji Li Qian, tradycyjnie strzeliły korki od szampanów, a uradowani kibice wbiegli na parkiet tarnobrzeskiej hali. Był wśród nich Adam Oleksak, który niemal od początku mistrzowskich koronacji towarzyszy naszej drużynie w świętowaniu tytułów:

–       Tak, to już po raz dwudziesty drugi cieszymy się z mistrzostwa Polski naszych zawodniczek. To drużyna, która nie ma sobie równych w kraju. Mamy nadzieję, że już po najbliższym sezonie będziemy wraz z zespołem świętować po raz pierwszy zdobycie europejskiego trofeum – mówił szef tarnobrzeskich kibiców KTS-u.

Wzruszenia po dekoracji nie kryła Kinga Stefańska, kapitan KTS-u, dla której był to już osiemnasty tytuł w barwach tarnobrzeskiej drużyny:

–       Przyznam, że czuję się trochę… staro, bo jestem tutaj od dawna. W tym sezonie było znacznie spokojniej niż w poprzednich latach, bowiem mieliśmy bardzo szeroki skład. Trener do każdego meczu miał możliwość wyboru optymalnego składu. Jeżeli chodzi o finał, to większość pracy wykonałyśmy na wyjeździe, w Nadarzynie, a w rewanżu dziewczyny musiały bardziej walczyć z… koncentracją.  (…)

(jw)

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

zamek mistrzem 22 raz

Share.

Comments are closed.