Z kraju. Korwin-Mikke ogłosił koniec pandemii i... zgolił brodę - Tygodnik Nadwiślański
REKLAMA

Z kraju. Korwin-Mikke ogłosił koniec pandemii i… zgolił brodę

0
Liczba dziennych zgonów wywołanych COVID-19 ustabilizowała się na poziomie ok. 15 osób dziennie, co czyni koronawirusa równie niebezpiecznym, co inne sezonowe choroby wirusowe; ogłaszam koniec pandemii – oświadczył we wtorek Janusz Korwin-Mikke. Z tej “okazji” zgolił brodę.

Na wtorkowej konferencji prasowej prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke (który niedawno odwiedził Tarnobrzeg oraz Stalową Wolę) oraz publicysta Jacek Władysław Bartyzel ogłosili zakończenie pandemii koronawirusa. Z tej “okazji” Korwin-Mikke zgolił brodę, którą zapuszczał od początku trwania pandemii.

“Epidemii nie ma” – oświadczył poseł Konfederacji. Argumentował, że liczba dziennych zgonów wywołanych COVID-19 ustabilizowała się na poziomie ok. 15 osób dziennie, co czyni koronawirusa równie niebezpiecznym, co inne sezonowe choroby wirusowe. “Musimy żyć z tym wirusem” – dodał Korwin-Mikke.

“Mnóstwo restrykcji, mnóstwo chaosu, mnóstwo straszenia” – opisał politykę walki z pandemią Bartyzel. Jego zdaniem należy skończyć “całe to koronawirusowe szaleństwo”.

“Wprawdzie Ministerstwo Zdrowia mówi o ponad dwóch tysiącach ofiar śmiertelnych, ale dopytywane, ile z tych osób nie miało chorób współistniejących, mówi że to ledwie 300 osób” – zaznaczył Bartyzel.

“Realnym problemem jest drastyczne ograniczenie wolności gospodarczych i obywatelskich w imię walki z koronawirusem” – dodał. “To jest właśnie przyczyna, dla której tę panikę, która umożliwia rządowi zarządzanie poprzez strach, należy zakończyć” – podkreślił.

Przypomniał o projekcie ustawy, którą nazwał “bezkarność+”, a która jego zdaniem pod przykrywką walki z pandemią ma za zadanie zapewnić bezkarność i swobodę działania “przedstawicieli PiS-u”.

Zobacz także:
– Motocykl potrącił pieszego na pasach [aktualizacja]
– “Wieniawą” po Wiśle [zdjęcia]
– Koronawirus – nowe przypadki w Tarnobrzegu oraz powiatach regionu

Projekt nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych przewiduje, iż “nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”.

Mikołaj Małecki/PAP
Fot. FB Janusz Korwin-Mikke

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.