Z kraju. Ukradł 100 puszek piwa. Zdążył wypić prawie wszystkie przed zatrzymaniem?

0

Ponad 100 puszek piwa padło łupem mężczyzny, który włamał się do magazynu jednego z dyskontów spożywczych. 33-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania po kilku godzinach. Ten jednak część skradzionego towaru zdążył już wypić. W chwili zatrzymania był kompletnie pijany – miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. 

1 czerwca olescy policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednego z dyskontów spożywczych na terenie miasta. Okazało się, że z magazynu „zniknęło” ponad 100 puszek piwa o łącznej wartości ponad 300 złotych.

Po wytypowaniu sprawcy, kilka godzin później policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Był nim 33-letni mieszkaniec gminy Olesno (woj. opolskie). Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał w organizmie prawie 4 promile alkoholu.

Zobacz także:
– W Tarnobrzegu zbierają podpisy dla Rafała Trzaskowskiego
– Mieszkańcy ościennych gmin podrzucają śmieci? [W najnowszym TN]
– Skwer przy placu 3 Maja w Sandomierzu w nowej odsłonie [zdjęcia]

Policjanci zabezpieczyli na miejscu 20 puszek piwa, które mogły pochodzić z kradzieży. Resztę podejrzewany prawdopodobnie zdążył spożyć. Ze względu na stan spożycia, wykluczone były jakiekolwiek czynności wobec niego. Nie powiedział również, czy ktoś pomagał mu w spożyciu alkoholu.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Teraz grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Fot. KPP Olesno

Share.

Comments are closed.