Zaatakował drzwi remizy. Był pijany

0

W piątek policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali 29-letniego mieszkańca powiatu stalowowolskiego, który uszkodził drzwi wejściowe do remizy OSP w Przyszowie Zapuście. 29-latek był pijany, miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek w nocy w miejscowości Przyszów Zapuście w gminie Bojanów. Kwadrans przed północą oficer dyżurny stalowowolskiej komendy otrzymał informację o dwóch agresywnych mężczyznach, którzy byli wulgarni i zakłócali spokój osobom przygotowującym imprezę. Kiedy zostali wyproszeni z budynku jeden z nich zaczął kopać po drzwiach i wybił w nich szyby.

Policjanci zatrzymali wandala i jego kolegę. Po wylegitymowaniu funkcjonariusze ustalili, że to dwaj mieszkańcy powiatu stalowowolskiego w wieku 29 i 28 lat. Obaj byli pijani. Starszy z nich miał 2,24 promila, a młodszy 1,74 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze potwierdzili uszkodzenie mienia. Straty spowodowane aktem wandalizmu zostały oszacowane na ponad tysiąc złotych. Obaj nietrzeźwi mężczyźni zostali zatrzymani.

Po wytrzeźwieniu 29-latek usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Share.

Comments are closed.