Zarzuty dla pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 28 listopada
kondolencje
reklama

Zarzuty dla pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie

2

Dorota K., pracownica Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie usłyszała prokuratorskie zarzuty. Kobieta, zdaniem śledczych, wyłudziła ponad 1,3 mln zł.   

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa skierował 17 kwietnia do Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu wójt gminy Łoniów. Wynikało z niego, że od  2012 roku pracownica tamtejszego Ośrodka Pomocy Społecznej, odpowiedzialna za przygotowywanie do wypłacania świadczeń rodzinnych i pielęgnacyjnych, wprowadzała do systemów elektronicznych fałszywe dane, a następnie przyznane na tej podstawie pieniądze przelewała na swoje konto bankowe.

We wtorek, 12 maja  Dorota K. została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Sandomierzu. Tam usłyszała  zarzut oszustwa co do mienia znacznej wartości. Kobieta, informuje Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach, przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia.

Zobacz także:
– Tarnobrzeg. Długa kolejka przed targiem [zdjęcia]
– Tłumy nad jeziorem [zdjęcia]
– Futrzak uratowany przez strażaków [zdjęcia]

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 40-latki  na okres trzech miesięcy. – W środę sąd uwzględnił wniosek prokuratora w całości. Na poczet kar finansowych, w tym obowiązku naprawienia szkody, zabezpieczono mienie podejrzanej – informuje Daniel Prokopowicz.

Kobiecie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij

2 komentarze

  1. Tak było w każdej gminie, gdy 500+przysługiwało tylko na pierwsze dziecko. Wtedy wówczas nawet gdy owa pomoc się należała i wniosek był wysłany przez internet to pracownice gmin np. Lipnik wzywali ludzi namawiając do podpisania oświadczenia że wniosek trzeba anulować bez rozpatrzenia ze względu na przekroczenie dochodów. A pieniądze nie wiadomo gdzie szły