Zawodnicy z całej Polski wystartowali w XII Triathlonie Ziemi Sandomierskiej [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
reklama

Zawodnicy z całej Polski wystartowali w XII Triathlonie Ziemi Sandomierskiej [zdjęcia]

0
1 z 25

W pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu rywalizowali uczestnicy zawodów rozegranych w sobotę, 21 sierpnia w Koprzywnicy i Sandomierzu. Wśród startujących w XII Triathlonie Ziemi Sandomierskiej był Wiktor Chabel, tegoroczny olimpijczyk z Tokio.

Zawody rozpoczęły się w Koprzywnicy. Sportowcy musieli przepłynąć 750 metrów w tamtejszym zalewie. Później wsiedli na rowery, by pokonać dystans 20 kilometrów do Sandomierza. Tam czekał ich bieg na pięciokilometrowej trasie wytyczonej w okolicach Starego Miasta.

Linię mety przy ratuszu jako pierwszy przekroczył lublinianin Robert Mrozek. – Najtrudniejszą częścią zawodów był bieg. Był ciężki, ponieważ większa część trasy wiodła pod górę. Moją ulubioną dziedziną jest pływanie. Zajmuję się nim również zawodowo, prowadzę bowiem szkółkę pływacką. Sam triathlon trenuję hobbystycznie – powiedział zwycięzca.

Drugie miejsce wywalczył Wiktor Chabel, wioślarz pochodzący z Sandomierza, dwukrotny olimpijczyk. Zarówno w Rio de Janeiro, jak i w Tokio był o krok od medalu, zajmując czwarte miejsce w czwórkach podwójnych. Udział w sobotnim triathlonie był pierwszym startem sandomierzanina po powrocie z Japonii.

Forma olimpijska idzie już w dół. Jest to dla mnie takie roztrenowanie. Nie przygotowywałem się specjalnie do tych zawodów. Jestem zadowolony, że będąc w odwiedzinach u rodziców, mogłem przy okazji wziąć udział w imprezie, którą zapoczątkował mój tato – mówił Wiktor Chabel.

Sportowiec dodał, że ma przed sobą dwumiesięczną przerwę od wioseł. Później wraca do treningów na wodzie.

Trzecią lokatę w XII Triatlonie Ziemi Sandomierskiej zajął Maciej Pogonowski z Niepołomic.

Ewelina Miernik, z pochodzenia sandomierzanka, wywalczyła pierwsze miejsce wśród kobiet w swojej kategorii wiekowej. Triathlon trenuje od roku. – To dopiero początki. Tej dyscyplinie sportu trzeba poświęcić dużo czasu. Wymaga pięciu, a nawet sześciu treningów w tygodniu. Niełatwo jest połączyć je z pracą zawodową – przyznała pani Ewelina.

Dekoracja najlepszych zawodników odbyła się na nadwiślańskim bulwarze. Medale i nagrody wręczali: burmistrz Marcin Marzec, Paweł Wierzbicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu oraz Jacek Łabudzki, ultramaratończyk, pomysłodawca imprezy.

W ramach zawodów rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Ziemi Sandomierskiej w Triathlonie oraz Mistrzostwa Polski Lekarzy. W rywalizacji wzięło udział około 100 zawodników z różnych stron Polski. Było wśród ich 13 sandomierzan i 22 lekarzy. Najstarszy uczestnik miał 61, a najmłodszy 16 lat.

Zawody zostały zorganizowane po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Jesteśmy zadowoleni z tego, że wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Biorący w nich udział zawodnicy promują zdrowy tryb życia. To bardzo ważne – zaznaczył Paweł Wierzbicki.

1 z 25
Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.