Złote gody w Tarnobrzegu. 15 par świętowało małżeńskie jubileusze [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Złote gody w Tarnobrzegu. 15 par świętowało małżeńskie jubileusze [zdjęcia]

2
1 z 9

W pięknych wnętrzach Muzeum – Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu w środę, 17 listopada, odbyła się uroczystość wręczenia nadanych przez prezydenta RP medali za długoletnie pożycie małżeńskie. Te z rąk prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, w obecności kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miasta w Tarnobrzegu Krystyny Rycombel, odebrały świętujące pary jubilatów.

Wyróżnieni małżonkowie mogą się pochwalić nie lada stażem w małżeńskim stanie. Trzynaście par świętuje w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, jedna para małżeństwem jest rok dłużej, a kolejna wspólną drogą kroczy już od 58 lat. Odbierając medale i gratulacje małżonkowie nie kryli wzruszenia. Przed laty ślubowali sobie, że uczynią wszystko, by ich małżeństwa były zgodne, szczęśliwe i trwałe. I tych słów dotrzymali. Dostojnym jubilatom prezydent miasta życzył, by nadal szli drogą życia ramię w ramię, byli dla siebie oparciem, nie ustawali we wzajemnej miłości i szacunku.

– Parząc na Państwa, widzę, że po pięćdziesięciu, a nawet więcej, wspólnie przeżytych latach nadal można być młodym, szczęśliwym, pełnym energii i życia – do świętujących małżeńskie jubileusze zwrócił się prezydenta Tarnobrzega Dariusz Bożek. Dodał, że każda z par jest pięknym świadectwem dla młodych pokoleń, dowodem, na to, że miłość pozwala przezwyciężyć wiele, dźwignąć wszystko. – Pokazujecie, jak powinno się żyć, żeby przez pięćdziesiąt lat ze sobą być i nadal się kochać – mówił prezydent.

Podczas uroczystości wzniesiono toast szampanem, odśpiewano jubilatom „sto lat”. Nie zabrakło występu artystycznego oraz pamiątkowej fotografii.

1 z 9

2 komentarze

  1. Czy to kolejny rok z wybranymi parami? Moi Rodzice obchodzili 50 rocznicę ślubu rok temu i Nikt ich nie zaprosił wtedy nie zaprosił.

Zostaw odpowiedź