Złoto i brąz wywalczył we Francji Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg [zdjęcia]

14:05, 15.11.2021 gaw Aktualizacja: 14:26, 15.11.2021

Dwa medale wywalczył zawodnik IKS Tarnobrzeg Paweł Włodyka podczas Pro-Tour SQY PARA TT French Open 2021 we francuskim miasteczku Voisins les Bretonneux.

Złoty medal reprezentant tarnobrzeskiego klubu IKS JEZIORO Paweł Włodyka wywalczył podczas turniejów drużynowych, zaś brązowy podczas turnieju indywidualnego we Francji. To kolejny Pro-Tour zawodnika IKS JEZIORO Tarnobrzeg zakończony sukcesem. Poprzednio złoty i srebrny medal zdobył podczas turniejów w Hiszpanii.

"W turnieju drużynowym w klasie 10, drużyna POL Paweł Włodyka/Igor Misztal w fazie grupowej pokonała 2:0 drużynę Francji i 2:1 drużynę Czarnogóry/Cypru. W półfinale ogrywa 2:0 Wielką Brytanie a w finale 2:1 drużynę Nigerii i zdobywa złoto. W klasie 10 fazie grupowej turnieju indywidualnego Paweł Włodyka pokonał 3:0 Austriaka Noah RAINER, 3:2 Nigeryjczyka Alabi Olabiyi OLUFEMI i 3:1 Francuza Corentin GILLES i wyszedł z grupy na 1 miejscu. W ćwierćfinale ogrywa 3:1 (-12,6,8,11) kolejnego Francuza Julien CIGOLOTTI, a w meczu o wejście do finału przegrywa 1:3 (-10,-6,5,-9) z zawodnikiem z Czarnogóry Luka BAKIC i tak zdobywa brązowy medal - czytamy relację z francuskich zmagań Pro-Tour na stronie IKS JEZIORO Tarnobrzeg.

"Brawo i gratulacje dla Pawła za świetny występ we Francji i pozostałe sukcesy, które osiągnął w ciągu ostatnich trzech miesięcy swoich startów tj. w Gorzowie Wielkopolskim Indywidualne Mistrzostwo Polski i Drużynowe Mistrzostwo Polski w Wiśle w Hiszpanii Pro-Tour ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2021 złoty i srebrny medal. Po turnieju w Hiszpanii zajmował 38 miejsce w rankingu światowym w klasie 10 (zawodników najbardziej sprawnych ruchowo) a po Pro-Tour we we Francji awansuje o kilka miejsc" - pisze klub IKS Jezioro.

W dniach 19-21 listopada 13 zawodników IKS JEZIORO Tarnobrzeg startuje w 2 Turnieju Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku. Zawody te są jednym z trzech Grand Prix Polski rozgrywanych w ciągu sezonu i są eliminacją do Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w 2022 roku.