Znajdą inną lokalizację dla masztu sieci Play na tarnobrzeskim osiedlu Zakrzów? [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 27 listopada
reklama

Znajdą inną lokalizację dla masztu sieci Play na tarnobrzeskim osiedlu Zakrzów? [zdjęcia]

1
1 z 6

Kilkadziesiąt osób zjawiło się na spotkaniu w sprawie budowy masztu telefonii komórkowej Play na osiedlu Zakrzów. Wysoka na blisko 50 metrów konstrukcja ze stacją bazową ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie domów mieszkalnych.

Spotkanie zorganizował Zarząd Osiedla. Zjawili się na nim mieszkańcy, prezydenci Tarnobrzega, urzędnicy magistratu, a także reprezentant sieci Play, która chce stawiać maszt.

Kwestia masztu, który ma stanąć 50-70 metrów od domów, bulwersuje mieszkańców, szczególnie, że prezydent Tarnobrzega wydał już zgodę na budowę. Jak jednak podkreślał miejski włodarz, musiał to zrobić, bo inwestor spełnił wszystkie wymogi. To, że prezydent nie miał innego wyjścia, potwierdzali obecni na sali prawnicy – mieszkańcy Zakrzowa.

Zarówno przewodniczący osiedla Bogusław Potański, jak i zabierający głos w dyskusji mieszkańcy Zakrzowa, podkreślali, że nie są przeciwnikami lokalizacji masztu na terenie osiedla. Nie chcą tylko mieć konstrukcji bezpośrednio przy domach mieszkalnych. Stąd pomysł przesunięcia go na teren Tarnobrzeskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego. Zwolennikiem takiej lokalizacji jest też prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, który zapewnił, że przekonuje przedstawicieli sieci Play do wyboru innego miejsca na maszt.

Reprezentujący sieć Play Paweł Antończyk wyjaśniał techniczne zależności i względy przemawiające za wyborem takiej, a nie innej lokalizacji dla stacji bazowej i masztu. Zapewnił jednak, że Play sprawdzi inne możliwe lokalizacje, nie budzące kontrowersji wśród mieszkańców.

Dyskusja, choć momentami zacięta, szczególnie, gdy zeszła na fakt pominięcia konsultacji z mieszkańcami przy wyborze miejsca na maszt i ewentualnej szkodliwości oddziaływania stacji bazowej, toczyła się w bardzo kulturalny sposób.

Do tematu wrócimy w kolejnym wydaniu „Tygodnika Nadwiślańskiego”.

1 z 6

Jeden komentarz

Zostaw odpowiedź