Znany tarnobrzeski lekarz skazany!

1

Bogdan P. znany tarnobrzeski radiolog, popełnił błąd medyczny, który przyczynił się do śmierci pacjentki. Tak uznał dziś, 16 października, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu. Jednocześnie jednak sędzia Stanisław Zych zmienił kwalifikację prawną czynu – z nieumyślnego spowodowania śmierci pacjentki, czego domagała się prokuratura i oskarżyciele posiłkowi, na nieumyślne bezpośrednie narażenie pacjentki na utratę życia.

   Lekarz został skazany na karę 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok, 7,5 tys. zł nawiązki sądowej, 2 tys. zł grzywny i pokrycie kosztów sądowych. Ma też pisemnie przeprosić rodzinę zmarłej pacjentki. Prokuratura i oskarżyciele posiłkowi domagali się roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata, 60 tys. zł nawiązki i 10 tys. zł grzywny. Obrona chciała uniewinnienia swojego klienta. Wyrok jest nieprawomocny.

Podczas ostatniej odsłony procesu wyszły na jaw bulwersujące fakty, m.in. to, że w trakcie operacji zaszyto w ciele kobiety chustę chirurgiczną. Zdaniem prokuratury i biegłych, nie miało to wpływu na śmierć pacjentki.

Więcej niebawem na łamach „TN”

Share.

1 komentarz