20 tys. zł kary za złamanie kwarantanny! - Tygodnik Nadwiślański

20 tys. zł kary za złamanie kwarantanny!

0

20 tysięcy złotych – taką karę będzie musiała zapłacić nieodpowiedzialna mieszkanka gminy Tarów. W poniedziałek, 11 maja, kobiecie została dostarczona decyzja Państwowego Inspektora Sanitarnego w Opatowie, nakładająca na 43-latkę grzywnę za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazała się 43-latka z gminy Tarłów. Tylko w ciągu jednego dnia trzykrotnie opuściła miejsce wyznaczonej kwarantanny. Jak ustalili policjanci w sobotę rano kobieta udała się do sklepu kupić jedzenie dla psa. Po południu z kolei odwiedziła w sąsiedniej miejscowości rodzinę, a wieczorem sąsiada. Za tak lekceważące potraktowanie zasad kwarantanny decyzją Państwowego Inspektora Sanitarnego w Opatowie, nałożona na kobietę została kara administracyjna w kwocie 20 tysięcy złotych. Ponadto policjanci Komisariatu Policji w Ożarowie prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie. Zatem 43-latka odpowie również za swoje zachowanie przed sądem.

Zobacz także:
– Rząd wprowadza III etap odmrażania gospodarki!

– Tarnobrzeg. Długa kolejka przed targiem [zdjęcia]
– Zarzuty dla pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Łoniowie

Policja apeluje: Dzięki przestrzeganiu obecnych przepisów i obostrzeń jesteśmy w stanie ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa. To od naszej właściwej postawy może zleżeć życie i zdrowie nasze oraz naszych najbliższych.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.