Agregaty kogeneracyjne Caterpillar - Tygodnik Nadwiślański
środa, 25 maja
reklama

Agregaty kogeneracyjne Caterpillar

0

Wydajność, efektywność i elastyczność – to główne cechy układów kogeneracyjnych opartych o wysokosprawne silniki gazowe Caterpillar. Eneria we współpracy ze światowym liderem w dziedzinie budowy maszyn stworzyła ofertę, która odpowiada na potrzeby nie tylko wielkich elektrociepłowni, ale znajduje uzasadnienie dla wdrożenia w mniejszych przedsiębiorstwach, zajmujących się produkcją mięsną, mleczarstwem, uprawą kwiatów. Kogeneracja świetnie sprawdza się także do organizacji systemów zasilania awaryjnego, które z powodzeniem przejmują obciążenie energetyczne i potrafią utrzymać ciągłość funkcjonowania zakładu na czas usunięcia ewentualnych awarii centralnych sieci przesyłowych. Należy także pamiętać o ekologii – to rozwiązanie znacząco zmniejszające tak zwany „ślad węglowy”.

Eneria projektuje wysokowydajne układy kogeneracyjne

Oferta Enerii jest niezwykle szeroka. To agregaty gazowe o mocach od 125 do 9750 kWe, które mogą pracować zarówno niezależnie, jak i w systemie pracy skojarzonej, tworząc większe bloki energetyczne. Zastosowanie tego typu zasobów jest bardzo duże. Coraz większy udział kogeneracji da się zauważyć przede wszystkim w ciepłownictwie – elektrociepłownie na terenie całego kraju chętnie inwestują w układy kogeneracyjne, bo pozwalają one odchodzić od wysokoemisyjnych paliw kopalnych, takich jak węgiel, a w zamian zapewniają bardzo dużą wydajność, która nie odbywa się kosztem środowiska naturalnego. Cała grupa Eneria dotychczas zainstalowała oraz obsługuje agregaty gazowe o łącznej mocy ponad 700MW. Klient przeprowadzany jest indywidualnie przez cały proces inwestycji. Niezwykle ważne w tym przypadku jest odpowiednie zaprojektowanie układu, biorąc pod uwagę jego adekwatność i potrzeby energetyczne. Sprawna instalacja i konfiguracja układu kogeneracyjnego opartego o silniki gazowe Caterpillar sprawia, że w relatywnie szybki sposób można osiągnąć nominalną wydajność systemu.

Szybki serwis gwarancją sukcesu

Układy kogeneracyjne Caterpillar to często podstawowe źródło energii, dlatego wyjątkowo ważny jest regularny serwis. Urządzenia są niezwykle wytrzymałe, jednak zawierają w sobie elementy, które ulegają normalnemu zużyciu. Regularne przeglądy przeprowadzane przez przeszkolony i doświadczony zespół serwisantów sprawia, że żywotność układu może być niezwykle długa, a wydajność utrzymana na wysokim poziomie przez cały czas pracy. Specjaliści z Enerii na bieżąco kontrolują stan urządzeń i mają pełną wiedzę oraz dostęp do części zamiennych, który pozwala w niezachwiany sposób produkować energię. Zespoły silników gazowych przystosowane do pracy w trybie awaryjnym są tak skonstruowane, by przenosić pomiędzy sobą obciążenie energetyczne wtedy, kiedy to konieczne. Kogeneracja z Eneria.pl to wysoka jakość i wydajność, nieporównywalna z żadnym tego typu rozwiązaniem. Bezpieczeństwo energetyczne to podstawa funkcjonowania przedsiębiorstw wielu gałęzi przemysłu, a urządzenia Caterpillar dzięki swojej niezawodności umożliwiają zachowanie ciągłości pracy.

Materiał zewnętrzy

Zostaw odpowiedź