reklama
Będą eko-stroje i eko-zabawki. KGW "Chwałowianki" zaprasza na wyjątkową imprezę - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Będą eko-stroje i eko-zabawki. KGW „Chwałowianki” zaprasza na wyjątkową imprezę

0

Warsztaty dla dzieci z eko-zabawki i eko-stroju, spotkanie z ludowym twórcą Janem Pukiem i jego drewnianymi konstrukcjami, porady dla rodziców pod hasłem wykorzystuję – nie marnuję, degustacja zdrowych soków i wiele innych niespodzianek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Chwałowianki” w ramach Eko Pikniku, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Impreza wystartuje o godz. 14 w świetlicy w Chwałkach. Z myślą o młodszych uczestnikach zaplanowano dwugodzinne warsztaty eko, podczas których uczestnicy przygotują eko-stroje i eko-zabawki. Każdy uczestnik powinien przynieść z sobą bawełnianą koszulkę. Po zakończeniu warsztatów autorzy najciekawszych prac otrzymają upominki, a pozostali uczestnicy mogą liczyć na nagrody pocieszenia.
W ramach pikniku z młodszymi i dorosłymi uczestnikami spotka się ludowy artysta Jan Puk z Trześni, który zaprezentuje między innymi drewniane zabawki.
Podczas trwania warsztatów rodzice będą mogli zapoznać się z ofertą i kupić miody przygotowane przez właścicieli „Pasieki pod dębami”. Będzie także stoisko z ekologicznymi produktami – poduszkami torbami firmy Natulen, a właścicielka chętnie podzieli się swoją wiedzą. Będzie można także zasięgnąć informacji na temat, jak maksymalnie wykorzystać i nie marnować żywności. Zaplanowano także odsłonięcie serca na nakrętki. Dla rodziców i dzieci organizatorki przygotowały niespodziankę, która ma ich zachęcić do zbierania plastikowych nakrętek.
Dla gości Chwałowianki przygotują naturalne soki i słodki poczęstunek. Wstęp wolny.
Eko – Piknik odbędzie się w ramach projektu „Na Chwałkach odpady segregujemy i ekologię promujemy”.
Zadanie dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu.

Fot. ilustracyjne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.