reklama
Dlaczego warto wybrać pompę ciepła – jako źródło Twojego ogrzewania? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Dlaczego warto wybrać pompę ciepła – jako źródło Twojego ogrzewania?

0

Surowce energetyczne w ostatnich miesiącach zdrożały nawet kilkukrotnie. Zbliżający się nieuchronnie sezon grzewczy spędza wielu osobom sen z powiek. Niektórzy zaczynają więc rozważać zainwestowanie w pompę ciepła. Co warto wiedzieć o tych urządzeniach i dlaczego to dobra alternatywa dla konwencjonalnych źródeł grzewczych?

Węgiel, ekogroszek, pelet, gaz – wszystko to jest drogie, mało ekologiczne i wymaga czasu w trakcie eksploatacji. Piece na paliwa kopalniane są do tego niebezpieczne, gdyż mogą emitować śmiertelny dla użytkowników czad. Osoby, które chcą mieć efektywne, alternatywne źródła energii cieplnej stawiają na pompy ciepła. Co to takiego?

Czym są pompy ciepła i jak działają?

Pompa ciepła nie jest standardowym piecem. Nie emituje szkodliwych substancji do atmosfery i nie wymaga dozowania żadnego paliwa. Jej zadaniem jest pozyskanie energii cieplnej ziemi, wód termalnych i powietrza. Użytkownicy wykorzystują wyłącznie niewielką część generowanego ciepła w domu. Reszta najczęściej jest marnowana. Pompa ciepła zrobi z tego użytek.

Urządzenie wychwytuje emitowane ciepło i dozuje je na określonych przez użytkownika parametrach. Efektywnie ogrzewa przy tym dom, bez spalania jakichkolwiek surowców. Gdy temperatura osiągnie określony pułap lub nagrzeje się woda w domu, pompa pobierze i zmagazynuje resztę ciepła do późniejszego wykorzystania. To efektywne rozwiązanie, które coraz częściej pojawia się w polskich domach. Dlaczego?

Jakie zalety mają tego typu rozwiązania ogrzewające domy?

Z jakiego powodu powinieneś postawić na pompę ciepła? Przede wszystkim jest to urządzenie, które bardzo szybko się zwraca. Chociaż koszt zakupu pompy sięga wielu tysięcy złotych (w zależności od jej typu i parametrów), brak konieczności kupowania surowców energetycznych sprawia, że inwestycja staje się ekonomicznie bardzo uzasadniona.

Poza tym pompy ciepła są bezobsługowe i nie wymagają od Ciebie żadnych ingerencji. Nie musisz też już gospodarować miejsca na ekogroszek czy węgiel. Co ważne, pompa ciepła to sprzęt bardzo bezpieczny – nie emituje żadnych substancji do atmosfery (w tym czadu), więc możesz spać przy niej spokojnie. Zwróć też uwagę, że urządzenie jest niezwykle ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

Jeżeli zależy Ci więc na efektywnym, nowoczesnym, bezpiecznym i ekologicznym ogrzewaniu – rozważ pompę ciepła. Co ważne, możesz ją sfinansować również przy pomocy specjalnych dofinansowań.

Możesz uzyskać dofinansowanie!

Warto zorientować się w kwestii dofinansowania do zakupu i montażu pompy ciepła, które to niekiedy osiąga kilkanaście tysięcy złotych. Dzięki temu montaż urządzenia będzie jeszcze bardziej opłacalny pod względem finansowym. Informacje na temat dofinansowania powinieneś uzyskać w swoim urzędzie gminy.

Teraz nie powinno być już żadnych wątpliwości – pompy ciepła to sprzęt, który jest dla Ciebie idealny!

Sprawdź więcej na stronie Ergo-Term

Materiał zewnętrzny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.