Działali lokalnie. Kolejna edycja programu podsumowana [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 28 czerwca
reklama

Działali lokalnie. Kolejna edycja programu podsumowana [zdjęcia]

0

Nowe miejsca spotkań mieszkańców, warsztaty  twórcze,  sprzątanie lasów i Wisły, promocja wędkarstwa – to tylko niektóre z inicjatyw zrealizowanych w powiatach  sandomierskim i opatowskim  w ramach kolejnej edycji programu „Działaj Lokalnie”. Jej uroczyste podsumowanie odbyło się w Ośrodku Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu.

W ramach ostatniej edycji programu zrealizowanych  zostało 14 przedsięwzięć przygotowanych przez organizacje pozarządowe  i grupy nieformalne. Były to bardzo różne inicjatywy, między innymi zakup profesjonalnego sprzętu  fotograficznego i zorganizowanie warsztatów dla wychowanków Domów dla Dzieci i Młodzieży w Łoniowie, zorganizowanie w gminie Obrazów szkoleń pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora oraz zabezpieczenie czerwonego szlaku w Górach Pieprzowych.

CZYTAJ TAKŻE:

Zadaj pytanie burmistrzowi Sandomierza

Grupa „Miodna” z Baćkowic w powiecie opatowskim pod przewrotnym nieco hasłem „Nie ma lipy” propagowała pszczelarstwo i pokazywała, przede wszystkim najmłodszym, dlaczego pszczoły są potrzebne oraz w jaki sposób można pomóc owadom zapylającym.

– Spotkania były organizowane w szkołach i plenerze oraz  podczas większych imprez.  Zajęcia tak się spodobały, że  dzieci proszą nas, abyśmy ponownie je odwiedzili – opowiadał Robert Chodorek z grupy „Miodna” .

 Ponadto zakupione zostały lipy, które rozdano dzieciom, aby posadziły je wspólnie z rodzicami, a później nie dbały.  Zbudowany został ul edukacyjny i domki dla owadów.

Więcej o programie „Działaj Lokalnie”  w TN.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.