FESTIWAL Miasto Młodych Artystów

0

22 czerwca 2013 roku w Sandomierzu odbędzie się nowatorski, organizowany po raz pierwszy Festiwal Miasto Młodych Artystów. Ideą przedsięwzięcia jest promocja młodych artystów z terenu powiatów: sandomierskiego, tarnobrzeskiego i stalowowolskiego, poprzez umożliwienie im kontaktu z publicznością (występy na scenie, otwarte plenery malarskie i fotograficzne). Najlepsi z najlepszych zostaną nagrodzeni stypendiami artystycznymi i grantami rozwojowymi.

Organizatorzy przewidują, iż łączna pula nagród i wyróżnień sięgnie 15 tys. złotych. Poza
promocją twórczości młodych artystów w czasie dnia festiwalowego zostaną zaprezentowane inne aktywności młodzieży. W Sali Rycerskiej Zamku Kazimierzowskiego odbędą się finałowe zmagania drużyn w „debatach oksfordzkich”, rozstrzygnięty będzie finał „gry obywatelskiej” oraz odbędzie się spotkanie polityków z młodzieżą, którego tematem będzie: „Czy dobro wspólne jest wartością, którą posługują się politycy”. Na dziedzińcu Zamku znajdzie się „miasteczko namiotowe” z namiotem dostępnych stypendiów edukacyjnych i naukowych, namiotem animacji młodzieżowej oraz namiotami z ofertą uczelni wyższych.

7 scen– eliminacje

Jeśli czujesz, że masz talent, zaprezentuj go szerokiej publiczności na jednej ze scen Festiwalu Miasto Młodych Artystów: muzycznej, tanecznej, teatralnej, plastycznej, ­  filmowej, fotograficznej lub literackiej. Aktualnie trwa przyjmowanie zgłoszeń.Celem wszystkich artystycznych konkursów jest dokonanie przeglądu twórczości artystycznej młodzieży naszego regionu, umożliwienie prezentacji swoich umiejętności, odkrycie nowych osobowości twórczych, popularyzacja danej dziedziny sztuki wśród młodzieży i dorosłych oraz pomoc w rozwijaniu twórczości laureatów. Osoby, które pomyślnie przejdą eliminacje, wystąpią  22 czerwca na dziedzińcu Zamku w Sandomierzu. To niezwykła szansa dla każdego młodego człowieka.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Do eliminacji zapraszamy wszystkich młodych artystów w wieku 13-25 lata, zamieszkujących powiaty: sandomierski, tarnobrzeski i stalowowolski. Swój udział należy zgłosić do 31.05.2013 r. drogą elektroniczną na adres e-mail: fundacjasmk@gmail.com lub osobiście w biurze koordynatora instytucjonalnego: Fundacji Funduszu Lokalnego SMK: Koćmierzów 2, 27-650 Samborzec.

Regulaminy oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.miastomlodychartystow.pl

Eliminacje wstępne do poszczególnych scen odbędą się w połowie czerwca w wybranych ośrodkach i instytucjach kultury. Miejsce oraz dokładny termin eliminacji zostanie podany do końca maja i zamieszczony na stronie festiwalu.

•  Każdy ma szansę rozwinąć swój talent oraz dowiedzieć się czegoś więcej o swoich umiejętnościach.•  Gorąco zachęcamy do zgłaszania swego udziału w eliminacjach!

•  Jedna ze scen artystycznych czeka na Twój występ!

•  Nie bój się zaryzykować.

Informacja:

Wszelkie informacje dotyczące programu festiwalu, regulaminy, zgłoszenia oraz szczegółowy wykaz organizatorów i partnerów znajduje się na stronie wydarzenia: www.miastomlodychartystow.pl

oraz na portalu Fundacji: www.fundacjasmk.pl

fundusz lokalny

„Tygodnik Nadwiślański”jest partnerem i patronem medialnym festiwalu.

UWAGA!

ELIMINACJE – ZMIANA TERMINU!!!

W dniu 31 maja 2013 r. minął termin przyjmowania zgłoszeń do Festiwalu Miasto Młodych Artystów.  Ponad 100 osób zadeklarowało chęć udziału w eliminacjach! Największym zainteresowaniem młodych ludzi cieszyła się scena muzyczna i fotograficzna. Nieco gorzej wypadła natomiast teatralna i filmowa. Organizatorzy Festiwalu zdecydowali się zamknąć nabór zgłoszeń do sceny muzycznej a fotograficzną połączyć z filmową oraz przedłużyć termin przyjmowania zgłoszeń do sceny tanecznej, plastycznej, literackiej i teatralnej jeszcze o tydzień, tj. do 10 czerwca 2013.

Serdecznie zapraszamy wszystkich spóźnionych lub niezdecydowanych do udziału
w Festiwalu!

W eliminacjach mogą wziąć udział wszyscy młodzi artyści w wieku 13-25 lat, pochodzący z powiatów; sandomierskiego, stalowowolskiego i tarnobrzeskiego.  Swój udział należy zgłosić do 10.06.2013 r. drogą elektroniczną na adres e-mail: fundacjasmk@gmail.com, biuro@miastomlodychartystow.pl  lub osobiście w biurze koordynatora instytucjonalnego Fundacji Fundusz Lokalny SMK: Koćmierzów 2, 27-650 Samborzec. Regulaminy oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.miastomlodychartystow.pl.

Osoby, które pomyślnie przejdą eliminacje, wystąpią w wielkim finale, 22 czerwca na dziedzińcu Zamku w Sandomierzu. Na najlepszych czekają stypendia artystyczne i granty rozwojowe. To niezwykła szansa dla każdego młodego człowieka. Nie zwlekaj!Festiwal MMA 2013 - plakat nr 2

Share.

Comments are closed.