Gm. Dwikozy. Spełniło się marzenie uczniów z Gierlachowa. Mają salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 20 maja
reklama

Gm. Dwikozy. Spełniło się marzenie uczniów z Gierlachowa. Mają salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego w Gierlachowie w gminie Dwikozy doczekali się sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. We wtorek, 11 stycznia obiekt został uroczyście otwarty.

Barbara Bielecka, dyrektor szkoły i przedszkola w Gierlachowie podkreśliła, że na pełnowymiarową salę gimnastyczną uczniowie i nauczyciele czekali od wielu lat. – Jest ona bardzo potrzebna. Liczba dzieci uczęszczających do naszej placówki systematycznie się zwiększa. Obecnie mamy 152 uczniów. Musimy zapewnić im miejsce do ćwiczeń. Do tej pory dysponowaliśmy malutką salą gimnastyczną. Na ten cel została zaadaptowana jedna z klas. Nie spełniała ona naszych oczekiwań – powiedziała dyrektor Bielecka.

Nowa sala ma wymiary 19 na 10 metrów. Jest już w pełni wyposażona. W dobudowanym do szkoły skrzydle są także łazienki i zaplecze socjalne. Powstała tam również sala integracji sensorycznej.

Waldemar Maruszczak, prezes prowadzącego placówkę Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły i Przedszkola w Gierlachowie zaznaczył, że inwestycja jest ważna nie tylko dla uczniów, ale i dla pozostałych mieszkańców wioski.

– Sala gimnastyczna była marzeniem mieszkańców od dawna, już wtedy, gdy ja chodziłem do tej szkoły. Starania trwały od około 10 lat. Zostały zintensyfikowane, kiedy nasze stowarzyszenie przejęło placówkę. Złożyliśmy wniosek o fundusze na budowę do urzędu marszałkowskiego, a ponieważ nie mieliśmy własnych pieniędzy, poprosiliśmy gminę o zagwarantowanie wkładu własnego. Z jednej i drugiej strony spotkaliśmy się z przychylnością – mówił Waldemar Maruszczak.

Budowę dokumentuje wystawa fotograficzna prezentowana przy wejściu do obiektu.

Uczniowie nie kryją radości z nowego miejsca do ćwiczeń. – Nie narzekaliśmy na małą salę. Cieszyliśmy się, że ją mamy. Jednak teraz, kiedy jest ta nowa, widzimy różnicę. Daje ona więcej możliwości. Można pograć na przykład w siatkówkę i koszykówkę oraz lepiej zadbać o kondycję. Tutaj czujemy się jak na zawodach sportowych – mówiła Kinga Bury.

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego przekazał na realizację inwestycji prawie 1,3 miliona złotych. Natomiast Urząd Gminy w Dwikozach przeznaczył na ten cel ponad 400 tysięcy złotych.

W trakcie uroczystego otwarcia dzieci zaprezentowały program artystyczny. Były również wystąpienia zaproszonych gości i gospodarzy. Szkoła otrzymała upominki.

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.