reklama
I bieg wDECHĘrun już za nami! [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

I bieg wDECHĘrun już za nami! [zdjęcia]

0
1 z 11

Start i meta w starej stodole. Na ścianach galeria fotogrfii oprawionych w wiekowe ramy. Przy wejściu ogromna deska czekająca na podpisy biegaczy. Wszystko to w malowniczym zakątku Wiązownicy-Kolonii, w którym prowadzi swoje działania Fundacja PasjoDzielnia. Tak wyglądało miejsce rozpoczęcia i zakończenia długo wyczekiwanego biegu wDECHĘrun.

Organizatorem biegu była Fundacja PasjoDzielnia, ale jak mówi prezes fundacji, pomysł wyszedł od grupy znajomych. Pomysł na bieg to oddolna inicjatywa grupy znajomych, którzy w ten sposób chcieli upamiętnić osobę naszego nieżyjącego przyjaciela – biegacza Pawła Grygla – tłumaczy Wioletta Piwowarska.

Bieg w Wiązownicy, zorganizowany w godzinach przedpołudniowych w sobotę, 8 sierpnia, okazał się strzałem w dziesiątkę. Trasa mierzyła ok. 6 km i prowadziła przez najpiękniejsze zakątki Wiązownicy-Kolonii. Była urozmaicona i wymagająca. Biegowi towarzyszyły dość nietypowe zasady, m.in. brak pomiaru czasu, brak wartościowych nagród dla najszybszych, zakaz mówienia sobie na pan/pani.

Impreza nie udałaby się, gdyby nie pomoc partnerów strategicznych, którzy wsparli inicjatywę: Lasy Państwowe, Nadleśnictwo Staszów, firma Progress Screen oraz Dominik Klimek. Partnerami wydarzenia byli również: firma Foto Decor, firma Bonarek Wyroby Wiejskie, akcja Masz Głos, Urząd Miast i Gminy w Staszowie, DJ Katia, Sołectwo Wiązownica-Kolonia, Stowarzyszenie Dolina Kacanki, KGW Wiązownica-Mała, Dorota Suchoń, Tadeusz  Wrześniak, Henryk Modzelewski. W zapewnieniu bezpieczeństwa pomogli strażacy z OSP Wiązownica-Mała, policja oraz Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Staszowie.

Zobacz także:
– Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej dotarła na Jasną Górę [wideo]
– Policjanci uratowali 75-latka z pożaru!
– W piątek pogrzeb śp. Dominika Kaczora

Prezes Fundacji PasjoDzielnia Wioletta Piwowarska szczególne podziękowania składa grupie znajomych, która zaplanowała i zorganizowała to wydarzenie: Monice Czubie, Oldze Seremak, Annie Dąbrowskiej, Katarzynie Rycombel, Dagmarze Bąk, Marcie Grygiel, Małgorzacie Skwarzec, Łukaszowi Bonarkowi, Jackowi Piwowarskiemu, Piotrowi Skrzypczakowi.

Bieg wDECHĘrun – 11 zdjęć

Fot. Dominik Klimek

1 z 11

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.