reklama
Ile kosztują zajęcia aerial hoop? - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Ile kosztują zajęcia aerial hoop?

0

Marzy Ci się trening na kołach cyrkowych? Wcale się nie dziwimy. To jedna z tych aktywności, które intrygują bez względu na wiek. Przyciąga wielu – pasjonatów akrobatyki, sportowców szukających nowych wrażeń, laików zainspirowanych emocjonującymi pokazami. Ale czy to drogi sport?

Gdzie można ćwiczyć aerial hoop?

Chociaż sprzęt cyrkowy (zobacz ofertę na: https://flyingrose.pl/sprzet-aerial/stelaze-aerial-i-inne/sprzet-cyrkowy-na-zamowienie) kojarzy się z wielkimi, pokazowymi namiotami, na kołach można ćwiczyć w różnych warunkach. Potrzeba jedynie solidnego punktu podwieszenia i odpowiedniej przestrzeni. Najczęściej wymienia się jednak dwie opcje: aerial hoop (sprawdź produkty na: https://flyingrose.pl/sprzet-aerial/kola-aerial-hoop)w szkole akrobatyki powietrznej lub w domu. Rozwiązania te różnią się kosztem, dlatego omówimy je osobno w następnych akapitach.

Aerial hoop w szkole akrobatyki

Treningi na kołach cyrkowych są najczęściej oferowane w szkołach akrobatyki powietrznej, ale pojawiają się także w studiach pole dance czy klubach fitness. Decydując się na takie rozwiązanie, nie trzeba inwestować w sprzęt, ale niezbędnym wydatkiem są wejściówki. Można wybrać wejściówkę pojedynczą lub karnet. Zależnie od renomy czy nawet lokalizacji szkoły koszt pojedynczych zajęć grupowych może się różnić nawet o kilkadziesiąt zł. Należy jednak przyjąć, że średnio taki trening kosztuje od ok. 30 zł do 60 zł.

A co z karnetami? Dla osób, które chcą chodzić na zajęcia regularnie, karnety są tańszym rozwiązaniem. Za 4 wejścia na miesiąc trzeba bowiem zapłacić 120-200 zł. Karnety 8, 12 wejść i open są odpowiednio droższe, ale wciąż tańsze od pojedynczej wejściówki (pomnożonej przez adekwatną liczbę razy). Istnieje także opcja treningów indywidualnych, czyli z trenerem na wyłączność. To najdroższa opcja, ponieważ za jedną sesję płaci się od ok. 100 do 150 zł. Trzeba jednak pamiętać, że pełna opieka trenera wiąże się zazwyczaj z szybszymi postępami.

Trening na kołach w domu

Akrobatyka powietrzna (czytaj więcej na: https://flyingrose.pl/pl/blog/Akrobatyka-powietrzna.-Rodzaje-dyscyplin-i-sprzet/25) to dyscyplina, która wymaga sprzętu. Decydując się na trening aerial hoop w domu, trzeba więc zainwestować w niezbędne produkty. Samo koło, jeśli zostanie zawieszone w odpowiedni sposób, może służyć przez wiele lat. Natomiast osprzęt (karabińczyki, krętliki i pasy) zużywa się, więc z czasem konieczna będzie wymiana.

Co trzeba kupić, by ćwiczyć na kole w domu? Podstawą jest oczywiście koło cyrkowe, którego średnicę należy dobrać do swojego wzrostu. Cena aerial hoop wynosi średnio 270-340 zł. Poza tym należy kupić osprzęt i uchwyt do sufitu, dzięki którym koło bezpiecznie zawiśnie. Niezbędne są karabińczyki, zawiesie lub pas przedłużający, uchwyt dopasowany do rodzaju sufitu i opcjonalnie krętlik. Potrzebne elementy można skompletować już za ok. 150 zł, ale bardziej dopracowany zestaw może kosztować nawet 500 zł. Oprócz tego koniecznym wydatkiem jest zakup materaca. Ceny dobrych jakościowo modeli wahają się od 350 do ok. 700 zł.

Cały zestaw aerial hoop kosztuje więc min. 700-800 zł.

Którą opcję wybrać? Jeśli kierujesz się jedynie kosztem, polecamy wybór treningów domowych. Są tańsze w dłuższej perspektywie. Warto jednak pamiętać, że opieka trenera jest bardzo istotna – zwłaszcza na początku. Najlepsze efekty daje więc połączenie zajęć w szkole z tymi domowymi.

Materiał zewnętrzny

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.