Jechał będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymał go policjant nie będący na służbie

0

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi  w sobotni wieczór zatrzymał nietrzeźwego kierowcę na terenie powiatu opatowskiego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko działo się w sobotni wieczór po godzinie 21:00. Wtedy to mundurowy z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podróżował przez teren opatowskiego powiatu. Podczas jazdy drogą wojewódzką W758 relacji Iwaniska – Klimontów podejrzenia policjanta wzbudziła technika jazdy kierującego samochodem osobowym marki Rover. Auto co jakiś czas zjeżdżało na pobocze drogi lub na sąsiedni pas ruchu, w pewnej chwili zjechał na lewy pas wprost przed jadącego z naprzeciwka funkcjonariusza. Policjant aby uniknąć zderzenia ratował się podobnym manewrem zjeżdżając w lewo. Kreujący angielskim samochodem wjechał na teren pobliskiej posesji. Policjant zawrócił za pojazdem. Gdy do dotarł do auta, od kierowcy wyczuł silną woń alkoholu. Funkcjonariusz zabrał mężczyźnie kluczyki od samochodu i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego opatowskiej jednostki.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu, który kierował samochodem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadający uprawnień do kierowania mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Share.

Comments are closed.