Reklama
Kasjerka z Tarnobrzega zarobiła 350 tysięcy złotych? Nie klikajcie w ten link! - Tygodnik Nadwiślański

Kasjerka z Tarnobrzega zarobiła 350 tysięcy złotych? Nie klikajcie w ten link!

1

Kasjerka z Tarnobrzega zarobiła 350 tysięcy PLN przez internet – taki fake news to kolejna próba wyłudzenia danych przez hakerów, tym razem na jednej z tarnobrzeskich facebookowych grup sprzedażowych.

“Kasjerka z Tarnobrzega zarobiła 350 tysięcy PLN przez internet” – taka informacja znajduje się w nagłówku fake newsa, który stanowi kolejną próbę wyłudzenia danych przez hakerów, a często także wyłudzenia pieniędzy. Niedawno można było natknąć się na Facebooku na artykuły o podobnej treści. Tytuł krzyczał, że “Prostytutka z Tarnobrzega zaryzykowała i w ciągu kilku minut zarobiła 16 tysięcy funtów”.

Zobacz także: 
– Zobacz jak wygląda trasa obwodnicy Tarnobrzega z lotu ptaka [zdjęcia]

Po kliknięciu w link z taką wiadomością często padmy ofiarą hakera, który następnie publikuje za pośrednictwem naszego konta podobne posty – na naszym profilu, czy też grupach, które obserwujemy, tworząc tzw. łańcuszek. Publikacja w naszym imieniu ma wzbudzić zaufanie, szczególnie wśród naszych znajomych. Tak samo, jak nazwa strony, do której prowadzi link. W tym przypadku jest to ONET-EW… Pierwsze słowo na sugerować, że jest to link do wiadomości z jednego z największych portali internetowych w kraju. Oczywiście tak nie jest.

Jeśli nie chcecie paść ofiarą oszustów nie klikajcie w takie posty. Za to zgłaszajcie je obsłudze Facebooka  lub administratorom grup.Kasjerka z Tarnobrzega zarobiła 350 tysięcy złotych

Udostępnij
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tomek
7 dni temu

alez to jest promocja dla tego miasteczka kasjerka z tarnobrzega no no

1
0
Zostaw komentarz!x
()
x