reklama
Kiedy Jezioro Tarnobrzeskie będzie otwarte? Trwa finalizacja prac [wideo][zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 25 września
reklama

Kiedy Jezioro Tarnobrzeskie będzie otwarte? Trwa finalizacja prac [wideo][zdjęcia]

10
1 z 17

Rewitalizacja terenów przy Jeziorze Tarnobrzeskim powoli dobiega końca. Do wykonania pozostały już ostatnie prace, instalowane są kolejne elementy infrastruktury. Niestety, złe warunki pogodowe spowodowały, że koniec remontu nastąpi nieco później, niż wstępnie zakładano. Zatem kiedy Jezioro Tarnobrzeskie zostanie otwarte?

Od wiosny ubiegłego roku trwa rewitalizacja terenów przy Jeziorze Tarnobrzeskim. Odnowiono już ul. Plażową i Siarkową, powstały ścieżki pieszo-rowerowe wraz z oświetleniem, budynki gastronomiczne oraz dla służb ratowniczych, toalety, parkingi i wiele innych. Powstał już park linowy.

Zobacz także:
– Niebawem w Tarnobrzegu ruszy budowa Parku Handlowego „Karuzela”

Obecnie trwają prace wykończeniowe w budynkach czy też instalowane są place zabaw. Do wykonania pozostało jeszcze oznakowanie poziome, dodatkowe odwodnienie na ul. Plażowej, przykrycie altan i inne mniejsze prace.

Koniec prac, zatem kiedy Jezioro Tarnobrzeskie będzie otwarte?

Widząc postępy w pracach nad jeziorem, tarnobrzeżanie coraz częściej zadają pytanie, kiedy tereny zostaną ponownie otwarte. Termin zakończenia robót przy drogach wyznaczony został na miesiąc maj, natomiast rewitalizacja terenów według umowy ma być ukończona w sierpniu. Wstępnie jednak planowano, że cały remont sfinalizowany zostanie już końcem kwietnia. Niestety złe warunki pogodowe sprawiły, że na majówkę jezioro nie będzie jeszcze dostępne. Jednak jak dowiedzieliśmy się w Wydziale Techniczno – Inwestycyjnym i Drogownictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega, prawdopodobnie końcem maja Jezioro Tarnobrzeskie będzie gotowe dla turystów. Oby tylko pandemia pozwoliła od początku korzystać z nowych atrakcji…

Kiedy otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego?

1 z 17

10 komentarzy

 1. Zakładka 7. Co to jest za stelaż? Do czego ma to służyć, Małpi gaj? Małpki będą tam skakać?

 2. Były dziury, nierówności, miejscami błoto i kałuże po deszczu – jest ok. Klimat miejsca pozostał przy samym jeziorze, a ważne jest to że infrastruktura się poprawiła, barki, sklepiki to jest to. Brawo dla twórców i projektantów!!!!

  • Może i dziury były, ale było tak klimatycznie i swojsko, bardziej dziko. Teraz jest …zbyt nowocześnie, nieklimatycznie. Fotografia nr 4. To kopia opery w Sydnej? Beton, beton…

  • Fotografia nr 10. Co to jest??? Do czego to ma słuzyć? Kwietnik z tego będzie? A może miejsce na ognisko?

 3. foto i film na

  Nawet nagrać porządnie filmu w tym TN nie potraficie. Kierowca spieszy się jak na wyścigach.

 4. internauta na

  Sezon nad jeziorem to mi się wydaje, że już się zaczął. Jakaś impreza biegowa tam już była jakisik czas temu.

 5. Pierwsze wrażenia są takie: BETON, BETON, KOSTKA, KOSTKA, ASFALT, ASFALT. Szanowni panowie i panie, projektanci, zatwierdzający projekt, Tym projektem zniszczyliście coś co się nazywa „klimat miejsca rekreacyjnego”. Teraz tego w nim brakuje. Takie arterie komunikacyjne powinny być budowane między miastami np. między Tarnobrzegiem i Sandomierzem. Tę drogę biegnąca wzdłuż Wisłostrady nazywam od dzisiaj Wisłostradą- bis.
  Rzeczywiście w tym Tarnobrzegu nic nie potrafią zaprojektować i wykonać poprawnie.

  • Nad innymi akwenami wodnymi sa tylko ścieżki dla pieszych i rowerowe !!
   Parkingi sa w pewnej odległości od wody i nie można na jej brzegiem jeździć samochodami tak jak tutaj !!!
   Co to za odpoczynek w spalinach ?!
   Wjazd na parkingi powinien być z Wisłostrady A dalej spacerek nad wodę

   • Otóż to! Odpoczynek w spalinach w wydaniu tarnobrzeskim. Urząd Miasta dał plamy.Ciekawi mnie czy w projekcie przewidzieli zasadzenie drzew od strony Wisłostrady. Od niej też niezły jest hałas, uniemożliwiający wypoczynek bo tylko słyszy się wiuuu, wiuuu, wiuuu, jadące samochody.