Klimontów. Koncert charytatywny dla Rafała Króla. Wystąpi Stan Tutaj - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Klimontów. Koncert charytatywny dla Rafała Króla. Wystąpi Stan Tutaj

0

Stan Tutaj, parodysta i satyryk, „człowiek o stu głosach”, wystąpi w najbliższą niedzielę, 20 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Klimontowie. Dochód z koncertu zostanie przeznaczony w całości na rehabilitację radnego i społecznika Rafała Króla.

Koncert charytatywny rozpocznie się o godzinie 18. Najpierw na scenie zaprezentują się młode klimontowskie wokalistki – Paulina Sierant i Weronika Klubińska.

– Stan Tutaj zgodził się włączyć w akcję pomocy na rzecz Rafała Króla. Wystąpi z dobrego serca, bez gaży. Zapowiedział, że przywiezie słoik miodu ze swojej pasieki, który zostanie zlicytowany w trakcie wydarzenia – mówi Tomasz Ferens z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Licytowany będzie również album pod tytułem „Klimontów wczoraj i dziś”.

Wcześniej, od godziny 16.30, w instytucji będą rozprowadzane cegiełki na rehabilitację radnego. Ponadto już od rana członkinie Kół Gospodyń Wiejskich będą prowadzić kiermasz kulinarny przy kościele pod wezwaniem św. Józefa. Panie przygotują mnóstwo smakołyków.

Tomasz Ferens podkreśla, że akcję na rzecz Rafała Króla zainicjowało KGW w Szymanowicach, które postanowiło pomóc radnemu ze swojej miejscowości.

– Jest to bardzo dobry człowiek, zaangażowany w sprawy środowiska, który nigdy nie odmówił pomocy temu, kto jej potrzebował. Teraz on potrzebuje naszego wsparcia – dodaje Tomasz Ferens,

Rafał Król w czerwcu ubiegłego roku uległ poważnemu wypadkowi – podczas pracy spadł z drabiny z wysokości pięciu metrów na betonowe podłoże. Dzięki skomplikowanej operacji lekarzom udało się uratować mu życie. Do tej pory jednak trwa walka o jego powrót do sprawności.

Okazało się, że podczas upadku został uszkodzony rdzeń kręgowy oraz kręgosłup w odcinku piersiowym. Interwencji neurochirurgicznej wymagała również głowa mężczyzny. Po wybudzeniu z trwającej prawie miesiąc śpiączki rozpoczęła się żmudna rehabilitacja. Obecnie Rafał Król nie chodzi. Czeka również na rekonstrukcję brakującej części kości czaszki. Wymaga stałej opieki lekarskiej. Tymczasem możliwość rehabilitacji w ramach NFZ już się wyczerpała. Obecnie mężczyzna przebywa w jednym z prywatnych ośrodków. Miesięczny koszt pobytu wynosi 25 tysięcy złotych, co przewyższa możliwości finansowe rodziny.

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację społecznika prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

 

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.