Kolejny etap walki z komarami w Sandomierzu. Tym razem skuteczniejszy? - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Kolejny etap walki z komarami w Sandomierzu. Tym razem skuteczniejszy?

0

Na środę, 15 lipca zaplanowana jest kolejna akcja odkomarzania i odkleszczania Sandomierza. Efekt pierwszej był znikomy, a komary coraz bardziej dają się we znaki mieszkańcom Królewskiego Miasta.    

 Poprzednie odkomarzanie z 30 czerwca i 1 lipca nie przyniosło niemal  żadnych efektów. Burmistrz Marcin Marzec przyznaje, że winny był deszcz, który spadł kilka godzin po wykonaniu oprysków.

– W ramach tej samej umowy wykonane zostanie kolejne odkomarzanie. Musimy wziąć tym razem pod uwagę pogodę. Nie mogę pozwolić na to, aby środki publiczne zostały zmarnowane – zastrzegł burmistrz.

Dlatego zaplanowany na środę zabieg zostanie przeprowadzony pod warunkiem, że nie będzie deszczu.  Jak informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego, opryski mają być wykonane wzdłuż wszystkich dróg gminnych, w miejscach rekreacyjnych  – na  bulwarze, w Parku Miejskim, Parku Piszczele oraz na zieleńcach i skwerach. Akcja zostanie przeprowadzona wieczorem,   po godzinie 20. Zabieg wykona firma ze Śląska.

Zobacz także:
– Ksiądz z parafii w Sandomierzu z koronawirusem! Sanepid poszukuje wiernych

– Takiego wykonania Gaszyn Challenge jeszcze nie było! [wideo]
– Wyniki wyborów. W powiecie sandomierskim odwrotnie niż w mieście

Jak zapewnia miasto, preparat, jaki zostanie użyty,  jest bezpieczny dla zdrowia ludzi, jednakże warto zachować ostrożność w czasie, gdy będzie rozpylany. Lepiej unikać w tym czasie spacerów oraz  zamknąć okna w mieszkaniach.
Za dwie tury odkomarzania miasto zapłaci 23 tys. zł.

.

 

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.