Zamknij

Kolejny rok "Środowiskowo odpowiedzialni" z Enea Elektrownia Połaniec

08:31, 11.05.2022 Katarzyna Dudek Aktualizacja: 08:38, 11.05.2022
Skomentuj

Działalność biznesowa i troska o środowisko mogą iść w parze. Dobrym tego przykładem jest Enea Elektrownia Połaniec i cała Grupa Enea, które przykładają dużą uwagę do bezpieczeństwa środowiska naturalnego. Od wielu lat przedsiębiorstwo angażuje się w akcje związane z szeroko pojętą ochroną środowiska, a temat ekologii i poszanowania przyrody jest mu bardzo bliski.

▶ Enea chętnie włącza się w projekty edukacyjne, stara się również promować dobre nawyki wśród pracowników. To dzięki wsparciu i zaangażowaniu ze strony załogi spółka ma szansę budować społecznie odpowiedzialny biznes.

▶ Liczba i różnorodność przedsięwzięć proekologicznych realizowanych z udziałem Enei jest bardzo duża. Firma stara się docierać z nimi do różnych grup wiekowych, ale stawia na edukację najmłodszych, bo to od nich zależy przyszłość naszej planety. Dzieci wspólnie z Eneą uczą się jak oszczędzać prąd i wodę, jak sortować śmieci lub do czego można powtórnie je wykorzystać, sprzątają tereny zielone, uczestniczą w zarybianiu rzek, dbają o dzikie zwierzęta zimą i sadzą rośliny.

 

▶ Enea aktywnie uczestniczy w obchodach Międzynarodowego Dnia Ziemi. W ubiegłym roku wolontariusze Enei posadzili blisko 8 tys. sadzonek dębu bezszypułkowego, w tym roku w leśnictwie Szczeka przybyło 6 tys. młodych buków. Minionej zimy Enea Połaniec ponownie zaangażowała się w działania na rzecz ochrony ptaków. Dzięki inicjatywie wolontariuszy Enei oraz leśników z Nadleśnictwa Staszów do szkoły i przedszkola w Rytwianach trafiły karmniki oraz nasiona dla ptaków, a najmłodsi zyskali wiedzę o właściwej, odpowiedzialnej ochronie i pomocy skrzydlatym przyjaciołom w czasie zimy.

▶ W ramach EneaEkoProjekty Grupa Enea włączyła się w popularną akcję #TrashChallenge i podjęła się

sprzątania rzeki Czarnej. W latach 2019 i 2020 wolontariusze Enei łącznie zebrali ponad 100 kg śmieci.

Podczas ubiegłorocznej akcji uzbierali ich aż 200 kg.

▶ Elektrownia Połaniec doskonale zdaje sobie sprawę, że bez wody nie ma energetyki, dlatego tak

dużą wagę przywiązuje do jej czystości i jakości. Wędkarze z Koła nr 32 w Połańcu co roku angażują

się w wielkie sprzątanie brzegu Wisły. W ramach Światowego Dnia Migracji Ryb wędkarze wpuszczają do Wisły narybek.

▶ Celem zarybiania jest stworzenie pełnowartościowego ekosystemu oraz atrakcyjnego łowiska.

W tym roku Enea Elektrownia Połaniec akcję zarybiania przeprowadzi 17 maja.

W ramach tegorocznej kampanii "Środowiskowo odpowiedzialni", prowadzonej w partnerstwie

z Eneą Elektrownią Połaniec, zaplanowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Udział w konkursie "Ekoludki - to my" mogą wziąć dzieci w wieku do 12 lat z powiatów staszowskiego, tarnobrzeskiego, sandomierskiego, opatowskiego, stalowowolskiego i niżańskiego.

Zadanie konkursowe:

Konkurs polega na wykonaniu postaci, robotów, kukiełek i ludzików przy użyciu surowców wtórnych, które

na co dzień wyrzucamy do kosza. Prace na konkurs wraz z formularzem zgłoszeniowym należy dostarczyć lub przesłać do siedziby redakcji "Tygodnika Nadwiślańskiego", ul. 1 Maja 4a, 39-400 Tarnobrzeg. W treści należy podać imię i nazwisko autora, miejscowość oraz numer telefonu w celu poinformowania o zwycięstwie w konkursie. Na prace czekamy do 10 czerwca! 

Nagrody:

Nagrody dla zdobywców trzech pierwszych miejsc: Tobi Robot Smartwatch, rodzinny bilet wstępu do parku rozrywki, planszówki, gadżety. Dodatkowo przyznane zostaną dwa wyróżnienia. Zdjęcia wszystkich prac opublikujemy na naszym portalu, a pięć zwycięskich zaprezentujemy w papierowym wydaniu "Tygodnika Nadwiślańskiego".

REGULAMIN,  Formularz - zgoda rodziców

(Katarzyna Dudek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%