reklama
Koprzywnica. Świetlice otwarte. Czekają na dzieci i młodzież - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 9 sierpnia
reklama

Koprzywnica. Świetlice otwarte. Czekają na dzieci i młodzież

0

Cztery świetlice środowiskowe powstały w gminie Koprzywnica. Dzieci uczęszczające do tych placówek mogą liczyć na różnorodne zajęcia oraz pomoc w odrabianiu lekcji.

Świetlice, Rodzinne Stacje Wsparcia, zostały utworzone w Gnieszowicach, Postronnej, Krzcinie i Ciszycy. Z uwagi na sytuację epidemiczną w uroczysty sposób otwarta została tylko pierwsza z nich. Było przecięcie wstęgi z udziałem najmłodszych, gry i zabawy oraz poczęstunek. Dzieciaki otrzymały upominki.

Z zajęć prowadzonych w placówkach mogą skorzystać dzieci i młodzież w wieku od sześciu do 16 lat. – Wychowawcy zapewniają szeroki wachlarz warsztatów, zajęć edukacyjnych i profilaktycznych. Są zajęcia z matematyki, języka angielskiego, robotyki, kulinarne i plastyczne. Każdy z uczestników znajdzie dla siebie coś ciekawego – podkreśliła Aleksandra Klubińska, burmistrz Koprzywnicy.

Rodzice i dzieci będą mogli liczyć na wsparcie psychologa i pedagoga. Wychowawcy zapewnią dzieciakom codzienną opiekę i pomoc w odrabianiu lekcji oraz zorganizują w atrakcyjny sposób czas wolny.

Budynki przeznaczone na świetlice zostały wyremontowane oraz wyposażone w komputery, urządzenia multimedialne, sprzęt AGD, meble, gry, a także w pomoce naukowe i materiały plastyczne.

Całość inwestycji kosztowała ponad 2 miliony złotych. Większość pieniędzy pochodziła z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Brakujące środki zapewniła gmina z własnego budżetu.

Świetlice będą otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 15 do 19. Zapisy chętnych do udziału w zajęciach prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Koprzywnicy.

Projekt będzie realizowany do czerwca 2023 roku.

fot. UMiG Koprzywnica

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.