reklama
Męska bluza z kapturem – stylizacje na każdą okazję - Tygodnik Nadwiślański
wtorek, 16 sierpnia
reklama

Męska bluza z kapturem – stylizacje na każdą okazję

0

Męska bluza z kapturem to wygodna część stroju, zapewniająca pełną swobodę ruchu oraz odpowiedni komfort cieplny. Może stanowić wierzchnią lub środkową warstwę stylizacji. Zajrzyj do sklepu Membrana Rap Gra, aby zapoznać się z ofertą bluz z kapturem wyprodukowanych przez najlepsze polskie marki streetwear’owe, a na pewno znajdziesz wśród nich coś dla siebie.

Zalety bluz z kapturem

Bluzy z kapturem wyjątkowo dobrze sprawdzają się w naprawdę chłodną pogodę, ponieważ oprócz ciała otulają także szyje i głowę, mogą więc pełnić funkcję czapki. To zastosowanie świetnie się również sprawdza w związku z opadami atmosferycznymi takimi, jak śnieg i deszcz. Szczególnie osoby, które uprawiają sport na świeżym powietrzu, np. biegają, mogą w pełni skorzystać z ochronnej funkcji bluzy z kapturem.

Bluzy z kapturem mogą różnić się długością i sposobem zakładania (zapinane na zamek lub wciągane przez głowę). To te cechy mają znaczenie ze względu na wartość użytkową bluzy i jej sposób noszenia. Również grubość materiału i jego elastyczność (najczęściej bluzy szyje się z bawełny z domieszką syntetycznego materiału) mają wpływ na ostateczny komfort noszenia i zastosowanie.

Z czym nosić bluzy z kapturem?

Oczywiście o funkcjonalności poszczególnych części stroju świadczy też możliwość tworzenia różnorodnych stylizacji na ich bazie. Bluzy z kapturem można łączyć właściwie ze wszystkim. Dobrze wyglądają zarówno z jeansami, jak i spodniami dresowymi. Mogą stanowić część zestawu sportowego, ale również zestawu w klimacie smart casual. Najlepiej dobrać do nich buty sportowe albo półbuty. Całość uzupełnią modne dodatki, takie jak plecaki, czapki, czy okulary przeciwsłoneczne.

Gdzie kupić bluzę z kapturem?

W sklepie Membrana znajdziesz wiele modeli bluz z kapturem. Streetwear’owe marki w swoich projektach stawiają przede wszystkim na wygodę, więc odzież dresowa stanowi pokaźną część ich kolekcji. Są to często firmy zakładane przez znanych rapowych artystów lub w inny sposób powiązane z kulturą uliczną, ważną rolę w tych projektach pełni więc design. Często są to marki o charakterze tożsamościowym. Bluzy mogą więc być ozdabiane logo brandu, ale również ciekawymi, zabawnymi napisami czy inspirującymi, złożonymi grafikami.

Ciekawym przykładem jest marka Patriotic, która wywodzi się z kultury ulicznej i skupia swoją komunikację wokół wartości patriotycznych. Bluzy, które produkuje ta firma ozdabiane są grafikami wprost powiązanymi z tą tematyką. Designerzy tworzą jednak projekty, które są stylistycznie wyważone, a nawet minimalistyczne. Kolorystyka jest różnorodna, można więc swobodnie wybrać dla siebie coś, co będzie pasowało do już posiadanych ubrań.

Wejdź na membrana.pl, aby obejrzeć Patriotic bluzy, a także wiele innych projektów polskich marek streetwear’owych. Skateshop to idealne miejsce, aby skompletować stylizację składającą się z wygodnych, także dresowych ubrań. Bluza z kapturem to bardzo funkcjonalna część stroju, dlatego warto ją mieć w swojej kolekcji.

Materiał zewnętrzny

Zostaw odpowiedź