Milionowe inwestycje

0

Lada dzień w rejonie Sandomierza rozpoczną się prace związane z modernizacją linii kolejowej. Koszt inwestycji przekroczy 43 mln zł. Umowa z wykonawcą na sporządzenie dokumentacji projektowej i modernizację kilkunastokilometrowego odcinka linii nr 25 z Zalesia Gorzyckiego do  Sandomierza,  spółka  PKP  Polskie  Linie  Kolejowe podpisała na początku lipca.

 Inwestycja warta przeszło 40 mln zł ma zostać zrealizowana do końca roku.  W  jej  ramach  zostaną  zmodernizowane  tory na odcinku z Zalesia do Sandomierza, w tym także trzy tory, nawierzchnia peronów i rozjazdy na sandomierskiej stacji kolejowej.

 Ponadto wyremontowane zostanie 9 przepustów pod torowiskami i dwa mosty kolejowe – na Trześniówce i na Wiśle, a także nawierzchnie drogowe na przejazdach kolejowych na tej trasie oraz urządzenia do sterownia ruchem.

 – Po przeprowadzeniu robót na tym odcinku pociągi będą osiągały prędkość maksymalną na poziomie 120 km/h. Obecnie, ze względu na bardzo zły stan infrastruktury kolejowej  na  tym  odcinku,  pociągi  jeżdżą  znacznie wolniej – informuje Marcin Dudkiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. (…)

Józef Żuk

Więcej w papierowym wydaniu “TN”.

Share.

Comments are closed.