Dobiega końca I etap rewitalizacji terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Już niebawem przestrzeń przy akwenie będzie znów otwarta dla turystów. W ramach prac wybudowano nowe miejsca parkingowe. Tych w przyszłości ma być znacznie więcej.
Przypomnijmy, że po otwarciu terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim kierowcom udostępnionych zostanie 830 miejsc parkingowych - 329 na nowo powstałych parkingach (w tym 16 dla osób niepełnosprawnych). oraz wzdłuż ulic Żeglarskiej oraz Plażowej (odpowiednio znajdzie się tam 169 i 332 miejsca parkingowe). O parkingach i opłatach nad jeziorem pisaliśmy tutaj:
Otwarcie Jeziora Tarnobrzeskiego. Gdzie i za ile zaparkujemy?
Plany magistratu wobec rewitalizacji terenów nad akwenem sięgają dalej. W kolejnym etapie miasto chce wybudować kolejne miejsca parkingowe. Zostaną one zlokalizowane w 3 punktach wzdłuż ulicy Plażowej oraz Żeglarskiej:
Przy każdym z parkingów zostanie wybudowany budynek toalet publicznych oraz elementy małej infrastruktury oraz monitoring. Łącznie ma powstać 1553 miejsc postojowych.
Całość zadania ma wynieść 17,5 mln. Urząd Miasta Tarnobrzega w marcu br. złożył wniosek do Ministerstwa Finansów za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego na dofinansowanie. Wnioskowana kwota to 14 mln zł.
Magistrat planuje ogłosić przetarg w III kwartale br.

Johny, nie szalony19:30, 20.05.2021
Czy ktoś oszalał z tymi parkingami?????????????? Takie miejsce powinno ich mieć w granicach rozsądku. Jakoś nikt nie namawia ludzi do przyjazdu rowerami czy komunikacją miejską a tylko samochodami. Urząd Miasta działa bez opamiętania. Więcej samochodów w rejonie zalewu to więcej hałasu silników i zwykłego smrodu spalin.
WY, robicie miasto w tym miejscu a nie teren rekreacyjny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wasze działania to jak działania PiS-u, rozdawnictwo kasy na lewo i na prawo bez namawiania/ naklaniania ludzi do podjęcia pracy.
Domagam się zasiania trawy tam gdzie jej nie ma, sadzenia krzewów, sadzenia drzew.
djasiek57307:45, 21.05.2021
No przecież Janusze i Sebusie muszą przyjechać z Bryjankami Dżesikami,,z piesem,,z "gryllem".. Na rower tego nie załadują. Do tego przywieźć lodówkę żarcia,, parawany-na ogrodzenie plaży. kilka wielopaków piwska. Gdzieś to wszystko trzeba załadować.. Ha,ha,ha
Ela21:44, 21.05.2021
Johnny nie szalony - racja. Chyba najbardziej nastawiają się na chajs za wjazd od 1 samochodu niż na faktyczną poprawę walorów tego miejsca. Parkingki plaża i woda to nie wszystko, trochę zieleni by się zdało, drzew, trochę cienia. A nie kąpielisko dla spoconych gówniaków.
Johny, nie szalony19:33, 20.05.2021
"Urząd Miasta Tarnobrzega w marcu br. złożył wniosek do Ministerstwa Finansów za pośrednictwem Wojewody Podkarpackiego na dofinansowanie."
Ja sporządzę pismo w sprawie nieprzydzielania dofinansowania na taki cel jak parkingi i na przydzielenie kasy na zieleń w miejscu, które z natury powinno być zielone a nie jest bo jest zabetonowane, skostkowane i wyasfaltowane.
Chory pojeb10:22, 21.05.2021
Ty za to Dzbanie przyjeżdżasz z książką albo maszyną do szycia ...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zderzenie samochodu z motocyklem w Tarnobrzegu
Proszę rodzinę nastolatka o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIK K
10:42, 2026-06-25
Przejazd na Trześniowskiej paraliżuje ruch
Przejazd na Trzesniowskiej od dziesięcioleci korkuje, utrudnia, dezorganizuje, uprzykrza życiie kierowcom, pasażerom, mieszkańcom, turystom. Wszyscy tracą nerwy, czas, zdrowie, pieniądze. Podjęcie decyzji o budowie np. wiaduktu jest zbyt trudne dla osób decyzyjnych, brakuje nacisków i mocy sprawcze. W Polsce od kilku dekad powstają nowe drogi, węzły komunikacyjne, autostrady a w Sandomierzu przejazd na Trzesniowskiej i Lwowska Bis są szczytem inżynierii drogowej niemożliwej do zrealizowania. Najlepiej każdej sandomierskiej władzy wychodzą imprezy i pokazywanie się na ściankach z uśmiechem i samozadowoleniem na twarzach. A realne, dotkliwe, trwające od dekad problemy są poza możliwością ich rozwiązania. Mam wrażenie, że te drogowe inwestycje w Sandomierzu są co najmniej kosmicznej trudności.
Mieszkanka Sandomier
10:20, 2026-06-25
Obwiesili miasto reklamami
Wieszanie reklam w taki sposób świadczy o bezmózgowiu tego co to robił.
Musk
09:58, 2026-06-25
Zderzenie samochodu z motocyklem w Tarnobrzegu
Szkoda że zapomnieli napisać, że auto jadące przed motorkiem ustępowało pierwszeństwa pojazdowi wyjeżdżającemu z parkingu. Motorek jechał zbyt szybko i wyprzedzał na podwójnej ciągłej to auto które ustępowało.
Stefek
08:08, 2026-06-25