reklama
Nie będzie plenerowej mszy za chorego Marcela nad zalewem w Bogorii. Po telefonach kilku "życzliwych" osób - Tygodnik Nadwiślański
piątek, 12 sierpnia
reklama

Nie będzie plenerowej mszy za chorego Marcela nad zalewem w Bogorii. Po telefonach kilku „życzliwych” osób

1

Zaplanowana na godz. 14 plenerowa msza święta w intencji 4-letniego Marcela Wójcika z Rytwian zmagającego się z chorobą nowotworową, została przeniesiona do kościoła parafialnego. O powodach tej decyzji poinformował w mediach społecznościowych wójt Bogorii Marcin Adamczyk.

Msza miała być jednym z punktów dzisiejszej akcji charytatywnej nad Zalewem Buczyna w Bogorii, której celem jest zebranie środków na leczenie chłopca. „Po kilku telefonach od „życzliwych” osób uroczystość religijna czyli plenerowa Msza Św. o zdrowie Marcelka, niestety się nie odbędzie. Najwyraźniej są osoby, którym przeszkadza, że kult religijny czasem wychodzi z kościołów i chce być bliżej ludzi i ich spraw. Wobec tego wszystkich ludzi dobrego serca, którzy chcą wziąć udział we wspólnej modlitwie zapraszamy o godz. 14 do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii, gdzie odbędzie się wcześniej zaplanowana uroczystość. Pozostały harmonogram się nie zmienia. Po mszy zapraszam na spacer nad zalew” – napisał na swoim facebookowych profilu wójt Marcin Adamczyk.

Program dzisiejszej akcji charytatywnej dostępny jest tu:

https://tyna.info.pl/nie-w-golejowie-a-w-bogorii-dzis-kolejna-impreza-charytatywna-na-rzecz-chorego-marcelka/

Jeden komentarz

  1. internauta na

    „Po mszy zapraszam na spacer nad zalew” – napisał na swoim facebookowych profilu wójt Marcin Adamczyk.”

    Zapomniał dodać, w maseczkach i z zachowaniem dystansu.