Nowoczesne rolety – kiedy warto je wybrać?

0

Czy do nowoczesnych wnętrz pasują dekoracje okienne? Oczywiście, że tak. Trzeba jedynie odpowiednio je dobrać. Jeżeli szukasz rozwiązań pasujących do minimalistycznych wnętrz, ciekawą propozycją mogą okazać się różnego rodzaju rolety okienne, w tym te, które można zastosować na oknach dachowych i uchylnych.

Sprawdź, jakie rozwiązania obecnie są najchętniej wybierane do współczesnych aranżacji pomieszczeń mieszkalnych.

Plisy okienne – osłona przed słońcem i ciekawskim sąsiadem

Coraz więcej osób chętnie wybiera rozwiązania uniwersalne, pasujące zarówno do okien klasycznych, jak i dachowych czy uchylnych. To pozwala na zastosowanie w całym domu takiego samego rodzaju funkcjonalnych dekoracji okiennych. Jednym z przykładów są tutaj plisy okienne. W odróżnieniu od klasycznych rolet nie nawija się ich na drążek, a zaciąga od góry lub od dołu. Przez to materiał układa się w harmonijkę. Dodatkowo tkanina prowadzona jest blisko skrzydła, dzięki czemu nie odchyla się od niego. Dlatego plisy okienne chętnie są wybierane również na poddasza. Z uwagi na to, że można dowolnie ustawiać ich pozycję, znajdują też zastosowanie w kuchniach, salonach i sypialniach, czyli w pomieszczeniach, gdzie zależy nam na zachowaniu intymności. Plisa okienna bowiem pozwala na osłonięcie się od ciekawskich spojrzeń sąsiadów, bez konieczności całkowitego osłaniania okna. To umożliwia też lepszą kontrolę nad tym, ile światła dostaje się do wnętrza domu. Warto tutaj wspomnieć, że plisa okienna Karnix dostępna jest w kilku wariantach, co umożliwia lepsze dopasowanie jej do potrzeb użytkownika. O dostępnych rodzajach tkaniny, z jakiej produkowane są plisy, możesz przeczytać na stronie ich producenta marki Karnix.

Nie tylko funkcjonalność – czyli rolety dachowe na naszym poddaszu

Inną ciekawą propozycją, która chętnie wybierana jest na poddasza, są rolety dachowe, takie jak te prezentowane na stronie: https://www.karnix.pl/rolety-dachowe.html. Podobnie jak plisy, tak i rolety dachowe mają specjalne prowadzenie, które utrzymuje je blisko okna. To eliminuje efekt „łopotania”, który często można spotkać w klasycznych roletach bez tego rodzaju prowadzenia. Rolety dachowe są skonstruowane w taki sposób, aby można było je łatwo zamontować i od razu z nich skorzystać. Dużą zaletą tego rozwiązania jest mechanizm samoczynnie zwijający materiał, co znacznie ułatwia codzienne korzystanie z rolety. Warto tutaj też wspomnieć, że rolety do okien dachowych wyposażone są w trzystopniowy mechanizm blokujący, co umożliwia większą kontrolę nad tym, ile światła dostaje się do wnętrza pomieszczenia.

Rolety dachowe są też dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Na uwagę zasługują także fakt, że mają one różnorodną funkcjonalność. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj tkaniny wybierzesz. Na poddasza zalecana jest tkanina metalizowana i zaciemniająca. Ma ona właściwości termoizolacyjne. Latem chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem się od promieni słonecznych. Natomiast zimą minimalizuje utraty ciepła. Do wyboru są również rolety dachowe wykonane z tkaniny z motywami dziecięcymi i nowoczesnymi. Ciekawe prezentują się również te wykonane z materiału żakardowego oraz o perłowym pobłysku.

Artykuł sponsorowany

Share.

Comments are closed.