Pięć odebranych uprawnień do kierowania pojazdami w jeden weekend…

0

W miniony weekend policjanci ze staszowskiej drogówki, zatrzymali uprawnienia 5 kierowcom. 4 z nich przekroczyło dopuszczalną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Natomiast jeden z nich zdecydował przemierzać drogę na tak zwanym ,,podwójnym gazie”.

W miniony weekend policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie zatrzymali uprawnienia 5 kierowcom, którzy poruszając się drogami powiatu staszowskiego miedzy innymi w obszarach zabudowanych przekroczyli dopuszczalną prędkość jadąc o ponad 50 km/h szybciej niż zezwalają przepisy. W trakcie policyjnych kontroli okazało się również, że nie wszyscy byli trzeźwi. Pierwsza kontrola miała miejsce w piątkowe popołudnie. Wówczas to 22-letni kierowca audi w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h. Tego samego dnia, w godzinach wieczornych policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 34- letniego mieszkańca gminy Rytwiany, który kierując motorowerem w swoim organizmie miał 0,8 promila alkoholu.  Następnego dnia swoje prawo jazdy straciło dwóch kierujących. 35- letnia  kobieta prowadzonym przez siebie lexusem ,,gnała” 123 km/h na ,,pięćdziesiątce”, natomiast 45- letni kierowca volkswagena poruszał się z prędkością 116km/h. W niedzielny poranek niewiele mniej, bo aż 114 km/h, miał 53- latek z hyundaia. W czterech opisanych przypadkach policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia na okres trzech miesięcy i ukarali ich mandatami karnymi, natomiast nietrzeźwy 34- latek, który podjął się jazdy na motorowerze wcześniej spożywając alkohol za swoje nieodpowiedzialne postępowanie tłumaczyć się będzie przed sądem.

Zobacz także:
– Andrzej Duda w Nowej Dębie [zdjęcia]
– Wypadek na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Droga całkowicie zablokowana!
– Spotkania, warsztaty i pokazy na 17. Festiwalu Filmów NieZwykłych w Sandomierzu [zdjęcia]

Kierowco przypominamy!

Wsiadając za kierownicę auta ponosisz odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Trwa okres wakacyjny. Decydując się na podróż bądź wyspany i wypoczęty. Pamiętaj, że zmęczenie jest Twoim wrogiem i stanowi zagrożenie. Nie jest prawdą, że jesteś w stanie je opanować. Prędkość dostosuj do warunków atmosferycznych, drogowych, swoich umiejętności oraz stanu psychofizycznego. Coraz lepsze samochody, wyposażone w urządzenia wspomagające jazdę, nie zwalniają kierowcy z myślenia. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo w trakcie podróży pojazdem spoczywa w dużej mierze na kierowcy.

Opr. JSz

Źródło: KPP w Staszowie

Share.

Comments are closed.