Piesza pielgrzymka pójdzie sztafetą. Znamy harmonogram - Tygodnik Nadwiślański
niedziela, 26 czerwca
reklama

Piesza pielgrzymka pójdzie sztafetą. Znamy harmonogram

0

To będzie inna pielgrzymka niż zwykle… Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Sandomierskiej na Jasną Górę odbędzie się w formie sztafety; codziennie wędrować będzie inna grupa pątników.

Tradycyjnie diecezjalna pielgrzymka podzielona była na cztery kolumny: sandomierską, stalowowolską, ostrowiecką oraz janowską. Tym razem pielgrzymi z tych kolumn codziennie będą się zmieniać w drodze do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. 

Każdy pielgrzym, według zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, jest zobowiązany do zakrycia usta i nosa. Wszyscy pielgrzymi wypełnią kowidowską ankietę, w której poinformują czy w przeciągu dwóch tygodni mieli kontakt z zarażoną osobą. Będą musieli być zaopatrzeni w płyn dezynfekujący, wyżywienie i napoje, a przed wyruszeniem na trasę będzie mierzona temperatura. Dodatkowo przed pielgrzymką przewodnicy grup zorganizują spotkanie pątników z lekarzem dotyczące pandemii koronawirusa – czytamy na stronie diecezji sandomierskiej informację od ks. Dominika Buckiego, koordynatora pielgrzymki.

Pielgrzymka rozpocznie się 4 sierpnia mszą świętą w katedrze sandomierskiej, sprawowaną przez biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Diecezjalna pielgrzymka zakończy się w Częstochowie 12 sierpnia, gdzie na Jasnej Górze również pod przewodnictwem ordynariusza diecezji odprawiona zostanie msza święta.

Zobacz także:
– Sandomierzanka zakażona koronawirusem pracowała w komisji wyborczej

– Mieszkaniec Tarnobrzega zaatakowany siekierą we własnym mieszkaniu [zdjęcia]
– – Chcemy spokojnie żyć – mówią mieszkańcy osiedla Koćmierzów w Sandomierzu. Odbyło się tam spotkanie w sprawie S74 [zdjęcia]

W poszczególnych dniach kolejne grupy będą zmieniać się na trasie. Harmonogram wygląda następująco:

4 sierpnia – grupa z Sandomierza
5 sierpnia – grupa św. Urszuli – Stalowa Wola
6 sierpnia – grupa św. Jadwigi – Stalowa Wola
7 sierpnia – grupa z Janowa Lubelskiego
8 sierpnia – grupa św. Michała – Stalowa Wola
9 sierpnia – grupa św. Floriana – Stalowa Wola
10 sierpnia – grupa św. Barbary- Stalowa Wola
11 sierpnia – grupa bł. Wincentego  – Stalowa Wola
12 sierpnia – grupa z Ostrowca Świętokrzyskiego

Podczas trwania pielgrzymki wierni w parafiach diecezji będą spotykać się na modlitwie, by duchowo łączyć się z pielgrzymującymi pątnikami.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.