Rozmowa w dużej części poświęcona jest przygotowaniom do turnieju Final Four ETTU Champions League Women, który w maju odbędzie się w Tarnobrzegu. Jak podkreśla Zbigniew Nęcek, przyznanie miastu organizacji imprezy przez działaczy z European Table Tennis Union to efekt wieloletniej pracy klubu, jego sukcesów oraz dobrej opinii, jaką w środowisku ma tarnobrzeski ośrodek.
W dniach 23 i 24 maja cztery najlepsze drużyny Europy spotkają się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu. Organizacja turnieju oznacza jednak ogrom pracy – od przygotowania logistyki i zaplecza dla drużyn, przez współpracę z partnerami, aż po przygotowanie sygnału telewizyjnego, który ma trafić do wielu stacji w Europie i na świecie. W Polsce mecze pokaże telewizja Polsat.
W rozmowie pojawia się także wątek sportowy. Tarnobrzeski zespół awansował do finałowego turnieju i w półfinale zmierzy się z obrońcą trofeum – drużyną TTC Berlin Eastside. Trener nie ukrywa, że rywalki mają bardzo mocny skład, ale podkreśla, że jego zawodniczki będą walczyć o zwycięstwo.
Zbigniew Nęcek odnosi się również do sytuacji w krajowych rozgrywkach, gdzie tarnobrzeski klub zmierza po pierwsze miejsce przed fazą play-off. Celem pozostaje walka o kolejne mistrzostwo Polski.
Trener komentuje także decyzję podjętą przez radnych z Rady Miasta Tarnobrzega, którzy zdecydowali o przesunięciu części środków (85 tys. zł) przeznaczonych wcześniej dla klubu na wsparcie koszykówki. Jak przyznaje, była to dla niego decyzja przykra i zaskakująca, ponieważ – jak podkreśla – zmienia ona zaplanowany wcześniej budżet klubu w kluczowej części sezonu.
W rozmowie nie brakuje także osobistych refleksji. Zbigniew Nęcek przypomina, że w Tarnobrzegu pracuje już niemal cztery dekady. Jak mówi, do dalszej pracy motywują go przede wszystkim ludzie – kibice, współpracownicy oraz młodzież trenująca tenis stołowy w mieście.
Cały odcinek Podcastu Nadwiślańskiego jest już dostępny poniżej:
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=wIt-edAE8Rs&feature=youtu.be"}
TG120219:50, 13.03.2026
Niska rada miasta nieuczciwie to zrobiła, kolejna czarna plama na ich koszulach. Wstyd zabrać klubowi który przynosi miastu tyle splendoru. Ale co mogą wiedzieć chopki roztropki, dla których liczy się własna kasa.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Będzie przejście podziemne na PKP w Tarnobrzegu
A winda będzie???!!? Na co komu przejście podziemne bez windy. Noszenie bagaży po schodach to jest coś o czym każdy marzy
Ewelina
20:05, 2026-03-13
Będzie przejście podziemne na PKP w Tarnobrzegu
Ktoś zapominał, ze przejście powinno być nie tylko na perony ale też na drugą stronę na os. Mokrzyszów - znowu ktoś zapomniał o mieszkańcach i przyszłości. Jeśli teraz nie wybudują przejścia za tory nigdy już nie zostanie dobudowane. Dlaczego znowu bubel w Tarnobrzegu? Dlaczego nie można wybudować raz a dobrze? Dlaczego perony nie będą zadaszone? wstyd, ze chwalimy się kolejnym bublem
TBG 3467
19:56, 2026-03-13
Zbigniew Nęcek w Podcaście Nadwiślańskim
Niska rada miasta nieuczciwie to zrobiła, kolejna czarna plama na ich koszulach. Wstyd zabrać klubowi który przynosi miastu tyle splendoru. Ale co mogą wiedzieć chopki roztropki, dla których liczy się własna kasa.
TG1202
19:50, 2026-03-13
Salonik Empik w Tarnobrzegu już otwarty
Następny GNIOT w wykonaniu Tarnobrzeskim. Tu nic się nie zmieni💩
Diana
18:45, 2026-03-13