Zamknij
REKLAMA

Jak przebiega przebudowa giełdy owocowo-warzywnej w Sandomierzu? [FOTO]

11.45, 11.01.2023 mp Aktualizacja: 12.04, 11.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Prace remontowe na placu targowym przy ulicy Przemysłowej w Sandomierzu przebiegają zgodnie planem. Handel, mimo trwających robót, prowadzony jest normalnie. Po zakończeniu inwestycji będzie się on odbywał w dużo lepszych warunkach niż obecnie.        

[FOTORELACJA]3743[/FOTORELACJA]

Modernizacja targowicy rozpoczęła się w drugiej połowie października. Obejmuje ona jedna trzecią powierzchni całego placu. W tej chwili trwają prace rozbiórkowe. Niebawem zacznie się budowa kanalizacji burzowej i sanitarnej. Później położona zostanie nawierzchnia. Powstanie również nowe oświetlenie.

–  Prace idą zgodnie z ustalonym harmonogramem. Staraliśmy się tak wszystko zaplanować, aby inwestycja nie kolidowała z handlem. Ci, którzy mieli rezerwacje w remontowanej obecnie części placu, zostali przeniesieni w inne miejsce. Mimo pewnych utrudnień giełda funkcjonuje normalnie – powiedziała  Ewa Gleń, kierownik Samorządowego Zakładu Budżetowego Targowiska Miejskie,

W najbliższym czasie powinna ruszyć budowa pawilonu administracyjno-socjalnego, gdzie będą się znajdować również ogólnodostępne toalety. W ramach inwestycji na giełdzie owocowo-warzywnej powstanie także nowy system wjazdowy. Ponadto zamontowany zostanie monitoring.

Zakończenie robót planowane jest na wrzesień. Inwestycja będzie kosztować ponad 17 milionów złotych, 40 procent tej kwoty stanowi dofinansowanie unijne. Jest to ostatnie już przedsięwzięcie realizowane w ramach programu rewitalizacji Sandomierza.

(mp)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%