[FOTORELACJA]5303[/FOTORELACJA]
Na obrazach można zobaczyć choćby sceny plażowania, grzybobrania, spaceru, wędkowania. Na jednym z nich jest kobieta leżąca na łące w otoczeniu ptaków. Pojawiają się również ryby i leśne zwierzęta, jest rzeka, jezioro i bogactwo roślin. Praca zatytułowana „Wir” pokazuje, jak współistnieje świat ludzi, flory i fauny.
– Prace Rafała Ereta obrazują świat natury. Jak sam mówi, natura jest dla niego niewyczerpanym źródłem inspiracji. Jego malarstwo utrzymane jest w nurcie realizmu magicznego. Widać w nim wyraźnie odniesienia do baśniowości, tajemnicy, niedopowiedzeń. Wiele jest w nim ukrytych znaczeń i symboli – powiedziała Katarzyna Pisarczyk, dyrektorka BWA.
Podkreśliła ona, że ta twórczość jest także ukłonem autora w stronę ekologii. Jego przyroda niczym niezmącona. – Oglądając prace Rafała Ereta, możemy poczuć wewnętrzny spokój i wyciszenie. Możemy wręcz odnieść wrażenie, że jesteśmy aktorami w teatrze przyrody. Artyście zależy na tym, aby taki świat można było zachować jak najdłużej – kontynuuje szefowa instytucji.
W prezentowanym malarstwie zwraca uwagę dbałość o szczegóły. Zachwyca także kolorystyka. Barwy są żywe, bardzo nasycone, niekiedy neonowe.
Rafał Eret urodził się w 1970 roku. Ukończył Wydział Malarstwa w Gerrit Rietveld Academie w Amsterdamie w 2001 roku. Obecnie mieszka i pracuje w rodzinnym Lubartowie.
zdjęcie główne: M. Strugała
[ZT]206103[/ZT]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz