Sandomierz - wiadomości, informacje - Tygodnik Nadwiślański

Zamknij

Dodaj komentarz

Piosenki sprzed lat w nowych aranżacjach i świetnym wykonaniu. Koncert "Kwiaty ojczyste" zachwycił publiczność [ZDJĘCIA]

mp 09:24, 06.04.2025 Aktualizacja: 11:41, 25.10.2025
Skomentuj To był zachwycający koncert. Zabrzmiały przeboje sprzed lat [ZDJĘCIA] Finał koncertu "Kwiaty ojczyste" w Porcie Kultury w Sandomierzu

To była piękna muzyczna podróż do lat 60. i 70. Przeboje bigbeatowe w nowych aranżacjach można było usłyszeć podczas koncertu zatytułowanego „Kwiaty ojczyste”. Odbył się on w sobotę wieczorem (5 kwietnia), przy wypełnionej po brzegi sali, w Porcie Kultury w Sandomierzu. 

::photoreport{"type":"check-for-article","item":"9061"}

Koncert był wydarzeniem pełnym nostalgii, ale także energii, kolorów i oczywiście niezapomnianych brzmień sprzed lat. Program wypełniły przeboje z repertuaru Czesława Niemena, Ady Rusowicz, zespołów Breakout i ABC oraz innych artystów. Były to między innymi: „Płonąca stodoła”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Gdybyś kochał, hej”, „Asfaltowe łąki”, „Niedziela będzie dla nas”, „Nie pukaj do mych drzwi”. Klamrę stanowiły „Kwiaty ojczyste” i „Jednego serca” Niemena. Piosenki były przeplątane scenkami teatralnymi i głosami artystów. Był również taniec. Całości dopełniło starannie zaaranżowane oświetlenie.

Bigbeat gra w moich żyłach, Martyny Puszki-Maziarz i dziewczyn, solistek. Czujemy ten klimat i bardzo go lubimy. Wydaje nam się jednak, że ludzie, zwłaszcza młodzi, zapominają o tych utworach, w rozgłośniach radiowych gra się je bardzo rzadko albo w ogóle, a są one na tyle wartościowe, dobrze napisane, że warto je przypominać. Chcemy, aby pamięć o nich nie zgasła i żeby wciąż były żywe – powiedziała Kamila Kremiec-Panek, dyrektorka Sandomierskiego Centrum Kultury, współautorka wydarzenia i jedna z solistek.

Na scenie, oprócz solistów, wystąpił kilkunastoosobowy chór kobiecy MuzeMamy oraz instrumentaliści pod kierownictwem Martyny Puszki-Maziarz. Publiczność była zachwycona.   

Wydarzenie zostało zorganizowane przez SCK z okazji Światowego Dnia Głosu oraz Finału Konkursu Recytatorskiego „Wiosna poezją rozkwita”.

Koncert ma być powtórzony w październiku. 

 

 

(mp)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Powstała miniatura filmowa o Tarnobrzegu

Cudne, wzruszające, piękne.

Pisdopiachu

16:12, 2026-04-03

Nasze mażoretki mistrzyniami świata [ZDJĘCIA]

Powiem tak to wsxystko jest mega snieszne i robienie wody sodowej z mozgu dzieciom jak i rodzicom.. Dzis 3 osoby rejestruja federacje i juz robia mistrzostwa polski czy swiata tzn Jozek Baska i Danka zjezdzaja jedni z kielc drudzy rzeszowa trzeci Tarnobrzeg i robia mistrzostwa Polski hihi a trenerka to Pani bez ogłady , szacunku dla ludzi,szczegolnie rodzicow i dzieci na treningu ,poziom zerowy...totalne dno ucieklam jak kilku innych rodzicow po 2 spotkaniach z tą nawiedzoną osobą.Mam troche szacunku dla siebie i dziecka. Zreszta wystarczy pojsc zobaczyc jak wygladaja odzywki na treningu i po. Tworzy sie teraz tych organizacji tyle ze z przecietnego dziecka robi sie mistrza Polski hihi Oczywiscie nie Polski tylko danej akurat organizacji stowarzyszenia.Dotyczy to wszystkich pseudo wyjazdow z roznych dyscyplin.

Żenada

16:08, 2026-04-03

Powstanie Sandomierska Aleja Gwiazd?

rzeczywiście radni obudzili się aleję gwiazd sobie urządzą a może weżmiecie się za porządki ulice bez tablic z nazwami ,tablice nieczytelne te nowe, remonty ulic byle jak wykonane widać że miasto opuszczone gospodarza brak a może atrakcją będzie osiedle budek dla jeży w Piszczelach które burmiszcz organizował

xxxx

16:06, 2026-04-03

37 kierowców przekroczyło prędkość

Całą Polskę przejdziesz i spokój z radarami,wjedziesz do Tarnobrzega stoją na bank.

Mieszkaniec

15:53, 2026-04-03

0%