Bohater wystawy, Kazimierz Radulski (1929–1968), był sandomierskim artystą ceramikiem i regionalistą. Kuratorką ekspozycji jest dr Urszula Stępień, kustosz Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu.
W programie wydarzenia znalazły się: wykład dr Stępień poświęcony postaci Kazimierza Radulskiego, rozstrzygnięcie konkursu „Śladami Kazimierza Radulskiego” wraz z prezentacją prac, spotkanie z artystami ceramikami Pawłem Piechowskim i Adamem Żelazko oraz pokaz pracy na kole garncarskim.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17. Udział w nim jest bezpłatny.
Wystawa została przygotowana przez Sandomierskie Centrum Kultury we współpracy z Muzeum Diecezjalnym i Muzeum Zamkowym w Sandomierzu. Można będzie ją oglądać do końca roku.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Rock Park w Tarnobrzegu oficjalnie otwarty
Ubikacje ogólnodostępne są???!!!
Werka
14:11, 2025-12-15
Odkryj terapeutyczne działanie morza i fizjoterapii...
Dzień dobry Pani Anno! Da się i zapraszamy serdecznie :) Dla dzieci organizujemy animacje, na terenie mamy też 2 place zabaw i salę w budynku. Jeśli chodzi o wózki, jesteśmy w pełni przystosowani. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego, z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania: 59 866 18 70
Zdrowotel Łeba
11:10, 2025-12-15
Tarnobrzeg czeka na remont dworca PKP
No to klops. Miasto nie powinno czekać z remontem terenu przed budynkiem dworca tylko zacząć już czynności przygotowawcze ( projekt, przetarg, pozyskanie kasy i przebudowa ). Zanim pkp zatrybi o remoncie budynku dworca, to kilka lat upłynie, potem remont ( ile, 3 lata ?). Niedoczekanie nasze, mieszkańców Tbg.
Z Tbg
08:49, 2025-12-15
„To przedłużenie cierpienia tysięcy psów”
Psy nie wszystkie są milutkie. Na łańcuchach powinny być ale lekkich, długich i z obrożą z niewbijajàcego w szyję materiału. Nie wyobrażam sobie, bym był ścigany przez watachę agresywnych psów jadąc przez wieś rowerem.
Rowerzysta
00:27, 2025-12-15