Rudnik nad Sanem. Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbył się VIII Wjazd Chrystusa do Jerozolimy.
Tradycyjne widowisko plenerowe rozpoczęło się w Niedzielę Palmową w Rynku przed pomnikiem hr. Ferdynanda Hompescha. Trasa wiodła ulicami: Grunwaldzką, 3-go Maja, Rzeszowską, Daszyńskiego, Słowackiego, Sandomierską, Rynek i Mickiewicza, do kościoła parafialnego pw. Świętej Trójcy. Po drodze odbyło się osiem scenek rodzajowych.
W inscenizacji wystąpiła grupa około 70 aktorów -mieszkańców miejscowości powiatu niżańskiego: Grobli, Huciska, Kopek, Łazorów, Kuszów, Koziarni, Podolszynki Ordynackiej, Jeżowego, Krzeszowa, Niska i Rudnika nad Sanem, Byli też aktorzy z Krakowa. Jak zwykle swój znaczący udział w widowisku mieli rudniccy seniorzy i harcerze.
(pen)
Fot. P. Niemiec
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pasaż Dominikański w Tarnobrzegu w zieleni
OOO to powietrze w tbg na pewno będzie czyste biorąc pod uwage powierzchnię. ciekawe gdzie byli wszyscy jak cieli Zwierzyniec pod pseudo obwodnicę.
gość
18:47, 2025-11-04
W Tarnobrzegu podatek od nieruchomości idzie w górę
złodzieje. niech sobie od koryta odejmą
gość
18:45, 2025-11-04
Spór o maszty Play w Sandomierzu
burMistrz robi burzę w szkalce wody i coś co od początku dla średnio inteligentnych ludzi jest oczywiste że sprawa jest skazana na niepowodzenie czytaj. zablokowanie budowy bo to CUP. ALe ciemny wyborca niedźwiedzia uwierzy w starania tego pożal się Boże prawnika. Ale czego nie robi się dla poklasku.
San
17:46, 2025-11-04
Spór o maszty Play w Sandomierzu
Już sternik wam pomoże. Już czeka aby stanąć do zdjęcia pod masztem, a potem pod niemieckim lidlem. Dla poprawy waszego bytu i rolnictwa. Nie , nie polskiego ale niemiecko- pslowskiego.
Ewa
17:41, 2025-11-04