Zamknij

Uroczystości majowe w Tarnobrzegu. Będą rozdawane flagi, bieg i patriotyczne karaoke [PROGRAM]

. 12:11, 27.04.2023 Aktualizacja: 13:19, 03.05.2023
Skomentuj

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek zaprasza do udziału w uroczystościach majowych. Wydarzenia będą miały miejsce 2 i 3 maja.

W najbliższy wtorek, 2 maja obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, prezydent rozda mieszkańcom biało-czerwone flagi. Wydarzenie odbędzie się punktualnie o godz. 12.00 przy pomniku Bartosza Głowackiego.

Natomiast w środę, 3 maja, narodowe świętowanie rozpocznie się tradycyjnie od  Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, odprawionej w kościele ojców Dominikanów o godz. 9.30.  Bezpośrednio po nabożeństwie uczestnic przejdą na plac Bartosza Głowackiego, gdzie odbędzie się dalsza część oficjalnych uroczystości.

[ZT]202269[/ZT]

W programie odśpiewanie hymnu państwowego, wystąpienie prezydenta miasta, złożenie kwiatów i wieńców, oddanie honorów przez poczty sztandarowe. O część artystyczną uroczystości zadba Studio Piosenki Tarnobrzeskiego Domu Kultury, nie zabraknie występów Miejskiej Orkiestry Dętej.

O godz. 12.30 spod Zamku Tarnowskich wystartuje bieg na dystansie 1791 m „Dzieci dla Niepodległej. Konstytucja 3 maja”. Świętowanie na sportowo to inicjatywa Stowarzyszenia Aktywne Podkarpacie. Z kolei o godz. 17.00 w Muzeum - Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu będzie miało miejsce  patriotyczne karaoke, czyli wspólne śpiewanie polskich pieśni i piosenek.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%