[FOTORELACJA]8640[/FOTORELACJA]
W 2023 roku przyjętych zostało 300 pacjentów. W roku ubiegłym z leczenia w szpitalu w Tarnobrzegu skorzystało natomiast 600 osób.
– Myślę, że w końcu widzimy po tych czterech latach funkcjonowania znaczne odbicie wśród społeczności, wśród lekarzy. W mediach także pojawiają się informacje, że jesteśmy tutaj, przyjmujemy pacjentów i pomimo dwukrotnego wzrostu ich liczby, mamy bardzo krótkie terminy oczekiwania na leczenie. To tylko dwa 2-3 dni. A wiadomo, że przy nowotworach czas ma ogromne znaczenie – mówi dr n. med. Marcin Sawicki, kierownik Centrum Onkologii Szpitala w Tarnobrzegu.
W centrum uruchomione zostały w ostatnim czasie dwie nowe techniki na napromieniania, czyli stereotaksję bramkowanie oddechowe. Przed nim kolejne cele.
– Zmierzamy ku temu, żeby otworzyć brachyterapię. To jest moje oczko głowie. Mamy w związku z tym plany, aby poszerzyć zakres leczenia. Jest już lekarz, mamy fizyka, który specjalizuje się w brachyterapii. Kwestia tego, żeby pozyskać fundusze – mówi dr n. med. Marcin Sawicki.
Pacjenci są bardzo zadowoleni z leczenia w szpitalu w Tarnobrzegu. – Bardzo wysoko oceniam tutejsze centrum. Jest tutaj przyjazne środowisko, pielęgniarki stwarzają rodzinną atmosferę, nie wspominając już o lekarzach, którzy tutaj pracują – mówi pani Małgorzata, pacjentka.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz