Świętokrzyski poseł Krzysztof Lipiec został dziś honorowym obywatelem Iwanisk. Podczas uroczystości na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe parlamentarzysta odebrał poświadczający ten fakt dokument oraz symboliczne klucze do miasta.
[FOTORELACJA]3699[/FOTORELACJA]
W ceremonii wzięło udział wielu znakomitych gości, m.in. wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz i marszałek województwa Andrzej Bętkowski.
Burmistrz Iwanisk Marek Staniek zaznaczył, że Krzysztof Lipiec to pierwszy honorowy obywatel w historii miasteczka. Parlamentarzysta przyczynił się, że po 153 latach Iwaniska odzyskały prawa miejskie.
– Dzięki jego pomocy jako samorząd pozyskaliśmy środki na ważna dla nas inwestycje, m.in. dom pomocy społecznej w Przepiórowie czy renowację zamku Krzyżtopór = zaznaczył samorządowiec.
Monumentalna rezydencja Ossolińskich w Ujeździe to zdaniem Krzysztofa Lipca jedna z najwspanialszych wizytówek regionu. Poseł zapowiedział, że dołoży starań, aby wspomóc gminę w pozyskaniu środków z ogłoszonego przez premiera programu Polski Ład dla Kultury. Dzięki nim miałyby zostać odtworzone dawne zamkowe ogrody.
Krzysztof Lipiec został już wcześniej honorowym obywatelem Wiślicy.
[ZT]200447[/ZT]
Więcej na ten temat w papierowym wydaniu "TN"
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kibice na meczu Siarki Tarnobrzeg ze Stalą Kraśnik
Bohatery to na boisku a nie na trybunach.
Przeciwny
07:35, 2025-10-26
Kiedy otwarcie Rock Parku w Tarnobrzegu?
Piętro pawilonu PSS Społem, pod kościołem oo Dominikanów wolne. Parter też wolny, a sklepy budują i nic ponadto. Tarnobrzegowi potrzebne firmy a nie sklepy bo tych już wystarczy.
Konsument
07:33, 2025-10-26
Kiedy otwarcie Rock Parku w Tarnobrzegu?
Budują następne pudełka od zapałek. Skąd to przyszło? Z zachodu?
Wschodni
07:31, 2025-10-26
Procesja z udziałem Wojowników Maryi w Sandomierzu
Maryja nie potrzebuje żadnych wojowników.
Wieśniak
07:24, 2025-10-26