Zamknij
REKLAMA

Mateusz Morawiecki spotkał się na poligonie w Nowej Dębie z premierem Słowacji [wideo][zdjęcia]

15.57, 09.11.2022 KR
Skomentuj
REKLAMA

9 listopada premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w manewrach wojsk państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) Puma-22 w Nowej Dębie. W wydarzeniu wziął udział również premier Słowacji Eduard Heger.

Kwestie międzynarodowe, w tym aktualna sytuacja w Ukrainie - to główny temat spotkania obu premierów. Miało ono miejsce podczas manewrów Puma-22 w Nowej Dębie.

- Dzisiaj razem z premierem Słowacji  mogliśmy obserwować manewry wojskowe państw Grupy Wyszehradzkiej, wraz z wojskami USA i Wielkiej Brytanii. Te manewry pokazują naszą jedność i solidarność - mówił Mateusz Morawiecki.

Szef polskiego rządu zapowiedział kolejne wydatki na wosjko. - Na modernizację armii wydamy w przyszłym roku nawet 130 mld zł - to 3 do 4% PKB wydatków na zbrojenia. Alternatywą jest to, co widzimy na Ukrainie - pomordowane dzieci i kobiety, zbombardowane miasta. Takiej alternatywy nie chcemy - mówił M. Morawiecki.

[WIDEO]634[/WIDEO]

&ab_channel=KancelariaPremiera

Oprócz żołnierzy z państw V4 w ćwiczeniach biorą w nich udział również wojskowi z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Łącznie w manewrach szkoli się ok. 1700 żołnierzy, przede wszystkim z wojsk pancernych i zmechanizowanych, którzy będą korzystać z ok. 300 jednostek sprzętu.

Manewry wojskowe Puma-22 odbywają się od 4 do 11 listopada na poligonie w Nowej Dębie. Scenariusz manewrów uwzględnia kontekst rosyjskiej agresji na Ukrainę.

(KR)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%