Plaga pijanych rowerzystów w powiecie staszowskim. Otrzymali wysokie mandaty - Tygodnik Nadwiślański
środa, 30 listopada
reklama

Plaga pijanych rowerzystów w powiecie staszowskim. Otrzymali wysokie mandaty

0

Tylko jednego dnia minionego weekendu policjanci ze staszowskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego czterech pijanych rowerzystów. Każdy z nich, bez względu na posiadany wynik zakończył jazdę jednośladem, a konsekwencją popełnionego wykroczenia była nałożona grzywna w drodze mandatu karnego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Staszowie w minioną sobotę zatrzymali do kontroli drogowej czterech cyklistów, którzy poruszali się po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Pierwszy z nich to 47-latek z gminy Staszów. Badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie blisko 0,4 promila. Mężczyzna ukarany został mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Drugi rowerzysta, który w sobotnie popołudnie wzbudził zainteresowanie policjantów swoim ,,nietypowym” sposobem jazdy to 63-latek ze Staszowa. Alkomat wskazał, że mężczyzna kierował jednośladem mając w swoim organizmie promil alkoholu. Jazda na rowerze w tym stanie ,,kosztowała” mężczyznę 2500 zł.

Kolejny pijany kierujący jednośladem, tym razem 38-latek zatrzymany został do kontroli w gminie Rytwiany. Miał blisko 0,5 promila. Podobny wynik wskazało badanie 55-letniego mężczyzny, który zatrzymany został do kontroli drogowej w miejscowości Święcica. Wyprawa jednośladem po ówczesnym spożyciu alkoholu w tych dwóch przypadkach zakończyła się uszczupleniem budżetu mężczyzn o 1000 zł, tyle wynosił mandat karny dla każdego z nich.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.