Pow. staszowski. 17-latek ukradł telefon. Grozi mu 5 lat więzienia - Tygodnik Nadwiślański
środa, 26 stycznia
reklama

Pow. staszowski. 17-latek ukradł telefon. Grozi mu 5 lat więzienia

0

Połanieccy policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło w połowie miesiąca. Sprawcą okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Połaniec, który ukradł znajdujący się na półce sklepowej telefon. Wartość mienia wyceniona została na kwotę 900 zł. Kradzież cudzej rzeczy jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Połańcu zakończyli aktem oskarżenia sprawę kradzieży telefonu komórkowego. Do zdarzenia doszło w połowie listopada bieżącego roku w jednym ze sklepów znajdujących się na terenie Połańca, gdzie sprzedawany jest sprzęt RTV i AGD. Nieznany wówczas sprawca wykorzystał nieuwagę pracowników i z wystawy zabrał telefon wartości 900 zł.

Zobacz także:
– Sandomierz. Kobiety wyrzuciły tysiące złotych przez okna! Zostały oszukane

Prowadzone przez policjantów ustalenia, a także analiza zabezpieczonego monitoringu pozwoliły funkcjonariuszom znaleźć podejrzewanego. Wczoraj na jednej z ulic miasta policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Połaniec. Młodzieniec przyznał się do zarzucanego mu czynu. Telefon, który skradł został przez funkcjonariuszy odzyskany. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.