Pożar domu w Gorzycach. Nie żyją dwie osoby

0

GORZYCE. Dwie osoby nie żyją. Taki jest bilans pożaru, jaki wybuchł dziś nad ranem w jednym domów przy ulicy Pańskiej.

Służby o pożarze zostały powiadomione po godzinie 1 w nocy. Gdy na miejsce przyjechały pierwsze jednostki zastały objęty ogniem cały drewniany dom.

Po jego ugaszeniu do budynku weszli strażacy ubrani w aparaty ochrony dróg oddechowych. W jednym z pomieszczeń znaleźli dwie osoby, kobietę oraz mężczyznę. Niestety nie udało im się pomóc – mówi rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej młodszy brygadier Marcin Betleja. W akcji uczestniczyło 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie 32 strażaków.

Służby apelują o rozwagę. – W tym roku w pożarach domów i mieszkań na Podkarpaciu zginęło 13 osób, a 94 zostało ranne. Najczęstszymi przyczynami jest nieostrożność osób dorosłych w posługiwaniu się otwartym ogniem, nieszczelne i popękane kominy i pożary sadzy. Bardzo często winne są również niesprawne urządzenia służące do ogrzewania, a także wady instalacji elektrycznej – wylicza rzecznik. Przyczyny pożaru w Gorzycach będzie ustalać prokuratura. Rano przed posesją na której stoi budynek pojawiły się znicze.

Fot. D. Siatrak, OSP Gorzyce

Share.

Comments are closed.