Przed chwilą odbyło się głosowanie podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Sandomierza, dotyczące przeniesienia Szkoły Podstawowej numer 2 do budynku placówki numer 4. 11 radnych było za, a 10 przeciw. Tym samym uchwała intencyjna w sprawie przenosin została przyjęta.
Podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta w Sandomierzu poddano pod głosowania uchwałę intencyjną. Według założeń, Szkoła Podstawowa numer 2 w Sandomierzu miałaby być przeniesiona w całości ze stuletniego budynku przy ulicy Adama Mickiewicza 9 do nowszego obiektu znajdującego się przy tej samej ulicy pod numerem 39, w którym obecnie uczą się młodsze klasy z "Czwórki". Siedziba "Dwójki" miałaby być przekazana filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
Przed budynkiem Zamku Królewskiego, a także na samych obradach pojawili się protestujący rodzice. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja.
::video{"type":"single","item":"288"}
\u0026feature=youtu.be\u0026ab_channel=TygodnikNadwi%C5%9Bla%C5%84skiTV","type":"video","providerNameSlug":"youtube","responsive":true,"className":"wp-embed-aspect-16-9 wp-has-aspect-ratio"} -->::video{"type":"single","item":"288"}
&ab_channel=TygodnikNadwi%C5%9Bla%C5%84skiTVPo niej nastąpiło głosowanie. 11 radnych było za przyjęciem uchwały o przenosinach szkoły, a 10 przeciw. Tym samym uchwała została przegłosowana.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tyna.info.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Przejazd na Trześniowskiej paraliżuje ruch
Może niech jeszcze jeden most wybudują przez Wisłę😆
Joanna
23:53, 2026-06-25
Burmistrz Sandomierza z absolutorium
Bardzo lubię Pana Zioło, chce, aby młodzi, którzy wyjechali powrócili. Młodzi pracują i rozwijają się w stolicach Europy, w innych miastach Polski. Myślę, że nie wrócą tak szybko:) A gdzie by mieli mieszkać, jak nawet nie da się zbudowac tutaj kilku bloków. Tu jest potrzebna zmiana myśli.
Marek
22:54, 2026-06-25
Będą utrudnienia na ważnym skrzyżowaniu w Tarnobrzegu
Trzeba w dzień i trzeba w piątek, bo wtedy jest największa oglądalność - i można pokazać, że w mieście cokolwiek się robi (nieważne, że bez głowy).
Apollo
18:03, 2026-06-25
Będą utrudnienia na ważnym skrzyżowaniu w Tarnobrzegu
Takich prac to nie można wykonać nocą,kiedy ruchu niema a i dla pracujących by lepszy czas nocą w chłodzie niż w dzień w 39 stopniach. Jak i wakacyjna ma być remontowana w środku sezonu jak by nie można we wrześniu
Cały Tarnobrzeg
17:56, 2026-06-25