Reklama
Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko Covid-19. Jak się zapisać? - Tygodnik Nadwiślański

Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko Covid-19. Jak się zapisać?

0

Od 15 stycznia rozpoczęła się rejestracja osób powyżej 80. roku życia na szczepienia przeciwko Covid-19. Gdzie i w jaki sposób można się zapisać? 

Od dziś osoby w wieku powyżej 80 lat mogą zapisywać się na szczepienia przeciwko koronawirusowi. Docierały do nas sygnały o początkowych problemach z rejestracją. Jak zapewnili nas pracownicy szpitali, obecnie system działa poprawnie. Kolejny etap rejestracji, dla osób powyżej 70. roku życia, rozpocznie się za tydzień, 22 stycznia.

Jak się zarejestrować?

Zarejestrować siebie lub członka rodziny można na trzy sposoby. Pierwszy to telefon na bezpłatną infolinię 989. Należy mieć przygotowany nr PESEL osoby, która chce się zaszczepić oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer w wiadomości SMS przesłane zostanie potwierdzenie umówienia wizyty na szczepienie.

Drugim sposobem jest rejestracja elektroniczna. Można jej dokonać pod tym linkiem: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/zarejestruj-sie-na-szczepienie
System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko naszego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiadał lub ktoś chce zaszczepić się w innym punkcie, to jest możliwość zmiany. Należy wówczas skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację.

Zarejestrować się można także w punktach szczepień. Pełną listę takich miejsc w Tarnobrzegu oraz powiatach tarnobrzeskim i sandomierskim można znaleźć tutaj:

Koronawirus – punkty szczepień w Tarnobrzegu i powiatach tarnobrzeskim oraz sandomierskim

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Udostępnij

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.