Sandomierskie biuro europosła Adama Jarubasa już otwarte - Tygodnik Nadwiślański
Reklama

Sandomierskie biuro europosła Adama Jarubasa już otwarte

2
1 z 7

Europoseł Adam Jarubas otworzył w czwartek swoje biuro w Sandomierzu. – Będzie to miejsce dla wszystkich. Zależy mi na tym, aby podtrzymywać relacje ze społeczeństwem, gdyż od ludzi czerpie się inspiracje i mądrość – powiedział polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego.    

W oficjalnym otwarciu biura uczestniczyli działacze i sympatycy PSL, wśród nich samorządowcy różnych szczebli.

Starosta sandomierski Marcin Piwnik wyraził nadzieję, że będzie to miejsce służące wielu grupom zawodowym, zarówno samorządowcom, jak również rolnikom, przedsiębiorcom czy emerytom i rencistom. – Będzie to miejsce spotkań. Tutaj będziemy rozmawiać o problemach oraz o tym, jak je rozwiązywać – podkreślił Marcin Piwnik.

Adam Jarubas zaznaczył, że jego troską jest zagwarantowanie jak największych funduszy na rolnictwo w ramach wieloletniego budżetu Unii Europejskiej. Zadeklarował również pomoc samorządom w pozyskiwaniu środków unijnych.

– Powiat sandomierski jest dla mnie bardzo dobrym wzorem tego, jak można skutecznie korzystać ze środków europejskich i jak wpisywać się w istniejące możliwości. Już dzisiaj mam informacje od władz powiatu na temat licznych projektów, choćby dotyczących szpitala, przygotowywanych pod kątem kolejnej perspektywy budżetu unijnego – mówił Adam Jarubas.

– Unia Europejska to nie jest “wyimaginowana wspólnota, z której dla nas niewiele wynika”, jak usłyszeliśmy niedawno z ust prezydenta Andrzeja Dudy. To realna wspólnota suwerennych narodów, która może się rozwijać dzięki temu, że poszczególne państwa chcą ze sobą współpracować. Cnotą jest współdziałanie, a nie wykluczanie – kontynuował europoseł.

Adam Jarubas nawiązał do pierwszej tury wyborów prezydenckich. Przyznał, że wynik uzyskany przez Władysława Kosiniaka-Kamysza, kandydata ludowców nie jest satysfakcjonujący.

Mieliśmy wyższe aspiracje. Niestety, nieszczęściem polskiej polityki jest to, że emocje biorą w niej górę, a programy schodzą na dalszy plan. Nie pamięta się o tym, że budowanie wspólnoty, wyciąganie ręki do siebie nawzajem powinno być wartością nadrzędną – mówił lider PSL.

Zaapelował on o udział w drugiej turze wyborów oraz o poparcie kandydata opozycji, Rafała Trzaskowskiego. – Jest to moment, który zdecyduje o tym, czy Polska będzie wykorzystywała swoje szanse, czy utrzyma demokratyczny charakter, czy przeciwnie – będziemy godzić się na dryf w kierunku wschodnim. Monopolizacja władzy szkodzi Polsce. Władzy trzeba patrzeć na ręce – mówił polityk.

Zobacz także:
– Wodny Park Rozrywki przeniósł się z nad Jeziora Tarnobrzeskiego do Mielca
– “Podrzucono nam tony szkła! [W najnowszym numerze]
– Tragedia na drodze, samochód uderzył w słup. 72-latek nie żyje

Biuro znajduje się w budynku zarządu PSL przy ulicy 11 Listopada 1. Adam Jarubas zapewnił, że będzie  starał się bywać tam regularnie. Wkrótce ustalony zostanie grafik dyżurów. Będą się tam odbywały także bezpłatne dyżury prawników.

Adam Jarubas pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego i prezesa zarządu wojewódzkiego tej partii. Wcześniej był marszałkiem województwa świętokrzyskiego.

Otwarcia biura Adama Jarubasa w Sandomierzu – 7 zdjęć

1 z 7
Udostępnij

2 komentarze

  1. powinien miec swoje biuro i pomnik w zabnie za wybudowanie mostu na wisle