Sandomierz. Cleo zaśpiewała dla małej Igi [zdjęcia] - Tygodnik Nadwiślański
środa, 29 czerwca
reklama

Sandomierz. Cleo zaśpiewała dla małej Igi [zdjęcia]

1

Cleo, Ala Śmielak i Julia Tłuczkiewicz wystąpiły w sobotę w Sandomierzu dla Igi Kaczmarczyk, dziewczynki z powiatu opatowskiego cierpiącej na rdzeniowy zanik mięśni. Koncertowi towarzyszyły licytacje.

Hala widowiskowo-sportowa przy ulicy Aleksandra Patkowskiego była pełna. Wśród uczestników wydarzenia byli rodzice małej Igi – Jolanta i Dariusz Kaczmarczykowie, ich przyjaciele oraz mnóstwo innych osób, które postanowiły pomóc w zebraniu pieniędzy na leczenie dziewczynki.

Najpierw na scenie zaprezentowała się  Julia Tłuczkiewicz, utalentowana piętnastolatka z Ostrowca Świętokrzyskiego, uczestniczka „The Voice Kids”, a po niej Alicja Śmielak, wokalistka pochodząca z Zawichostu, mająca za sobą udział w „The Voice of Poland”. W przerwach między występami odbywały się licytacje. Sprzedane zostały między innymi: zestaw składający się z koszulki, płyty i plakatu z autografami gwiazdy wieczoru, obrazy przekazane przez prezydenta Andrzeja Dudę i starostę sandomierskiego Marcina Piwnika oraz książki pisarzy związanych z Sandomierzem, podarowane przez burmistrza Marcina Marca.

Podziwiam w nas to, że w razie potrzeby potrafimy się połączyć. W naszej słowiańskiej krwi płynie to, że tak uwielbiamy sobie pomagać, że mamy tak gorące serca. Dziś wspieramy Igę. I to jest najważniejsze. Mam nadzieję przekazać wam masę dobrej energii – powiedziała Cleo na początku koncertu.

Publiczność bawiła się w czasie jej występu znakomicie.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej wspólnie z Sandomierskim Centrum Kultury. Poprowadzili je Paulina Kopeć i Piotr Wójtowicz.

Dochód z koncertu zostanie w całości przekazany na leczenie Igi. Zbiórka pieniędzy na ten cel prowadzona jest na stronie Fundacji „Serca dla Maluszka”:  https://sercadlamaluszka.pl/nasi-podopieczni/iga-kaczmarczyk.

 

 

Jeden komentarz

  1. Fajowe doopcie na scenie. Cleo ma tez fajowe butki jak ze szkoły przetrwania 🙂